PostHeaderIcon Statüko ve Galatasaray

 

 

Galatasaray da seçim dönemlerinde hep ortaya atılan bir iddia vardır.Statüko Galatasaray da kimi işaret ederse o başkan olur diye. Bugün gazeteci,GSTV eski genel yayın yönetmeni ve GSSK üyesi Bahri Havadar ın analiz haberi sonrasında bu algı dahada güçlenecek gibi duruyo.Eğerki haberin muattapları bir yalanlama yapmazsa bu haber gündemi oldukça meşgul edecek gibi duruyor.Açıkcası Bahri Havadar ın Ünal Aysal a yakınlığını düşününce haberin önemi dahada artıyor.

Genel Kurul üyesi olduktan sonrada,öncesindede.Statüko hakkında dinlediğim iddialar bu analiz sonrasında daha çok tartışılacak gibi duruyor fakat bana 2800 rakkamı abartılı  geldi bu rakkam 1400-1500 arasında bir rakkam olduğu son genel kurul öncesinde söyleniyordu.Rakkam ne olursa olsun batıya açılan pencere dediğimiz Galatasaray da bu tip konuların gündeme gelmesi bana doğru gelmiyor.Galatasaray fikri hür vicdanı hür düşüncesini benimsemiş bir camiadır en azından bana böyle öğretildi,anlatıldı açıkcası  bu haber doğruysa çok şeyi yeniden sorgulamamız lazım.

Bu haberde bir  nokta daha var yıllarca Galatasaray ın derini denen isimler bu listede yer almıyorlar demekki Galatasaray daki bazı ezberler artık bozuluyor  haberin içeriğini sizlerle paylaşmadan önce gelecek ayları yılları açıkcası çok parlak olarak görmüyorum inşallah yanılırım fakat arşivde 7 Ocak 2013 tarihli yazımda yazdıklarımın uzun vadede bize neleri yaşattığını  gördükten sonra tek dileğim; Galatasaray ın bundan sonraki başkanları inşallah bu grupların etkisinde kalmazlar ve sesiz çoğunluğun sesi olacak projelerle görev isterler bizden…

İşte o haber:

Başkan Dursun Özbek muhalefetin görüşme taleplerine sıcak bakmasa da G.Saray’da hemen her gün kapalı kapılar ardında görüşmeler yapılıyor, kulübün içine düştüğü durum masaya yatırılıyor. Bu kez adres eski başkan Ünal Aysal’ın Akmerkez’de bulunan 13. kattaki ofisiydi. Camianın kongrede söz sahibi isimleri Dursun Özbek’e ‘destek kararı’ almış olsalar bile şu uyarı etrafında birleştiler: “Bir kongre olursa başkan da bulunur. Yönetici de… Ama Dursun Özbek’in kadrosunu gözden geçirmesi lazım.” Ancak kongrede son sözü Aysal ve seçimlerin ağır topu Ahmet Ocaklı söyleyecek gibi duruyor.

 

 

ÜNAL AYSAL : 900 OY (GALATASARAY’DAKİ BAŞKANLIK CV’Sİ KUPALARLA, ŞAMPİYONLUKLARLA DOLU BİR İSİM)

AHMET OCAKLI : 500 OY (DİVAN ÜYELERİ VE HER SEÇİMİN BAŞ MİMARI)

MEHMET CİBARA : 350 OY (AMATÖR ŞUBELER KONTROLÜNDE) URAL AKÜZÜM : 300 OY (130. DÖNEM MEZUNLARI İLE ESKİ VE YENİ MEKTEPLİLERİN EN ÖNEMLİ FİGÜRÜ)

CANDAN ERÇETİN : 250 OY (114. DÖNEM MEZUNU G.SARAYLILAR CEMİYETİ BAŞKANLIĞI YAPTI+ EĞİTİM VAK.)

EBRU KÖKSAL : 100 OY (PRO.FUT.DERNEĞİ FUTBOL AŞ. OYLARI)

MEHMET KARLI : 100 OY (AKÜZÜM’LE BİRLİKTE KONGRELERDE OY POTANSİYELİNE SAHİP)

ÜMİT ÖZDEMİR : 100 OY (101. DÖNEM MEZUNLARI DURSUN ÖZBEK VE BÜLENT TULUN’UN SINIF ARKADAŞI)

ŞÜKRÜ ERGÜN : 100 OY (108. DÖNEM MEZUNLARI, YÖNETİMLERİN EN TECRÜBELİ İSİMLERİNDEN BİRİ)

MEHMET İPEKDOKUYAN : 100 OY (116. DÖNEM MEZUNLARI VE BURSALI G.SARAYLILARIN SORUMLUSU)

TARiH: 24 ARALIK 2015 SAAT: 15:00 YER: AYSAL’IN AKMERKEZ 13.KATTAKi OFiSi AYRICA 5 YEDEK ÜYENİN VE ESKİ SPORCULAR DERNEĞİNİN OYLARI DA HESAPLANDIĞINDA BU 3500 CİVARINDA BİR OY DEMEKTİR.

Analiz: Bahri Havadır

Yeni Yüzyıl Gazetesi

http://xn--yeniyzyl-b6a64c.com.tr/haber/spor/bu-masada-2800-oy-var-7756

 

 

 

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar