PostHeaderIcon Ulm-Galatasaray

 

Kuban deplasmanından sonra ikinci kez kabus gibi bir maç yaşadık.Maç önü yazımda belirtmiştim John Bryant ve Allan Ray’in rakip için en önemli iki oyuncu olduğunu.Kabus gibi başladığımız ve potamızda 25 sayı gördüğümüz ilk çeyreğin,ilk 5 dakikasında John Bryant’ın yaptığı istatistiğe bakalım: 9 sayı 4 ribaund. Daha ilk çeyrekten bizim uzunlarımızı denize döktü.Maçı da 20 sayı 17 ribaund ve 4 asist ile tamamladı.Karşısında oynayan oyuncular da N’dong,Macvan,Ersin ve Furkan.4 tanesi de Euroleague seviyesinde oynamış oyuncular ama hiçbiri engel olamıyor.Tabi teknik ekibinde büyük hatası var hiç çalışılmamış John Bryant’a. İlk maçta da çalışılmamıştı,bu maçta da çalışılmamış.İlk çeyrek sonunda Ulm takımının 2 sayı yüzdesi 9/10 yani %90′dı şaka gibi gerçekten.Sıfır savunma gayreti.

İkinci çeyrek ile tempoyu düşürüp oyuna dahil olmaya başladık. Arroyo’nun bulduğu 3′lükler nefes aldırdı biraz ama savunmada gene çok kötüydük.İlk adımda deliniyordu savunma.Maç geneline baktığımızda da oyunun içinde kaldığımız anlar ikinci ve üçüncü çeyrek sonları.Bunun da nedeni çok basit.İkinci çeyrek 14,üçüncü çeyrek de potamızda 17 sayı görmemiz.Bu çeyreklerde tempoyu düşürüp daha akılcıl oynadık hücumda.Hatta üçüncü çeyrekte 39-39 dan sonra Ulm’un 10-0 serisine bile cevap verdik ama son çeyrek sahada yoktuk bile…    

Geçen hafta Ulm koçu bizim için çok iyi bir savunma takımı demişti.Son çeyrekte yediğimiz 35 sayıdan sonra bu lafı söylediği için pişman olmuştur herhalde.Son periyot inanılmaz şut soktular.Bizim savunmada varlık gösterememiz de çok etkili oldu bunda. John Bryant pota altını dağıtmaya devam etti.Allan Ray de dışarıdan 3′lükleri gönderdi. Ulm takımının oyun sistemi de bu zaten .Atmaktan hiç korkmayan bir takım bu da öz güvenli atmalarına neden oluyor.Gruptan çıkma adına çok değerli bir galibiyetti onlar adına.Son maçları Kazan ile içeride.Deplasmanda yendikleri takımı içeride de yenebilirler.

Şu an grupta bütün takımlar 2-2 durumunda.Haftaya Kazan ile hayati bir maç oynayacağız. Ulm da Kızılyıldız deplasmanına gidecek. Ulm Kızılyıldız’ı yener,biz de Kazan’a kaybedersek iş biter. Ulm’a ikili averajı vermemiz de büyük handikap.En doğrusu bu hesapları bir kenara bırakıp kalan iki maçı da ne yapıp edip kazanmamız lazım.Ha bu görüntüyle hiç bir şekilde gruptan çıkmayı hak etmiyor bu takım ama Kazan maçına kadar bir çok şeyi değiştirmek lazım.Yoksa büyük hayal kırıklığı yaşaya biliriz.

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar