PostHeaderIcon Ulm Deplasmanına Bakış

 

 

  Geçtiğimiz hafta çok değerli bir galibiyet almıştık Ulm karşısında. Hem de çok iyi oynayarak.  Arroyo’nun başarılı oyunu ve Jamont Gordon’ın her maç üstüne koyarak artırdığı performansı sayesinde rahat bir galibiyete ulaşmıştık. Şimdi rövanş için tekrar Ulm deplasmanına gidiyoruz. 

 
            Geçen haftadan farklı olarak yeni transferimiz Manuchar Markoishvili de Almanya’ya gidenler arasındaki yerini aldı. Rotasyon açısından çok yerinde bir tercih olan Manu iyi bir sistem oyuncusu. Bu nedenle de sorunsuz bir şekilde takıma uyum sağlamaya çalışacaktır. Lafı fazla uzatmadan maça geçelim ve geçen hafta neleri iyi yaptığımızı konuşalım :    
 
            Kızılyıldız maçı ile start alan çıkış sürecimizde sezon başındaki etkinliğimize yeniden kavuşmaya başladığımızı görmüştük. Bunun da en önemli nedeni Carlos Arroyo idi. Ulm maçı ile ilgili yazımı yazdıktan sonra maçı tekrar izledim ve maçın ilk 17 sayısının 15′inde Carlos Arroyo’nun imzası olduğunu gördüm. Arroyo bunu özellikle uzunları oyuna sokarak ve ilk periyotta kendisini tutan oyunculara karşı toplam 3 faul alarak başarmış. 
 
            Onun yaptığı bu liderlik takımı da doğrudan etkilemiş durumda. Jamont Gordon’ın son maçlardaki performansına baktığımız zaman bu çok net olarak anlaşılıyor. Rakiplerin Arroyo’nun üzerinde daha çok durmaları nedeniyle Jamont, potaya daha kolay gitmeye ve çok daha verimli oynamaya başladı. Kısacası, maçın ilk periyodunu tekrar izlediğimde Arroyo’nun takımı ne kadar iyi yönettiğini gördüm. Fast-breakler, uzunları oyuna sokma, pick&roll’ler ve yay gerisinden boş atıcıyı bulma gibi hareketleriyle takıma ne kadar önemli katkılar yaptığına bir kez daha tanık oldum. Aynı şeyleri Ulm deplasmanında da yağacağına eminim.
 
            Rakip takım Ulm’a  bakacak olursak, geçen hafta Allan Ray’i oyunun içine sokamamaları onlar adına büyük sıkıntı yaratmıştı. Bir diğer önemli oyuncuları John Bryant ise özellikle ilk yarı çok iyi katkı vermiş, fakat ikinci yarı onu daha iyi savunmuştuk. Nitekim ilk yarıda 13, ikinci yarı da ise sadece 5 sayı bulabilmişti. Yarın ki maçta da en dikkat etmemiz gereken oyuncular bu iki oyuncu olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle şut atmaktan korkmayan bir takım olduğu için, Ulm karşısında çok dikkatli olmalıyız. Ulmlu oyuncular, arkalarına alacakları seyirci desteği ile günlerinde olurlarsa başımız çok ağrıyabilir.
 
            Puan tablosuna baktığımızda, kırılma maçlarının oynanacağı bir haftada olduğumuzu söyleyebiliriz. Ulm ve Kızılyıldız için bu hafta son şans olabilir. Bu yüzden kazanmak için her şeyi deneyeceklerdir. Kendi sahalarında oynayacak olmaları da onlar adına bir avantaj. 
 
 
 GROUP L W L POINTS+ POINTS- +/-
Galatasaray Medical Park 2 1 247 220 27
Unics Kazan 2 1 245 228 17
Ratiopharm Ulm 1 2 256 269 -13
Crvena Zvezda Telekom Belgrade 1 2 233 264 -31
             Bizim için en iyi senaryo, Ulm karşısında galip gelip Kızılyıldız’ın kazanmasını beklemek gibi görünüyor. Çünkü grup liderliği çok çok önemli. Çeyrek finalde çapraz grubumuz olan J grubundan gelecek ilk iki takımdan biri ile eşleşeceğiz. Top 16 maçları başlamadan önce herkesin genel kanaati, bu gruptan Valencia ve Bilbao’nun çıkacağı şeklindeydi. Fakat Bilbao çok sıkıntılı bir durumda puan tablosunda da görüldüğü gibi ve bu hafta Valencia deplasmanına gidiyorlar. Bilbao bugün kaybederse Eurocup onlar için belki de bitecek. Eğer Valencia bu grupta birinci olur, Bilbao da çıkamazsa bizim grupta birinci olan takım yarı finalin kapısını aralayabilir. Bu nedenle her maç bizim için çok önemli. Sonradan içeride kaybettiğimiz Kazan maçına yanmayız umarım.
 
 
 
GROUP J W L POINTS+ POINTS- +/-
VEF Riga 2 1 266 242 24
Valencia Basket 2 1 244 250 -6
CEZ Basketball Nymburk 1 2 242 250 -8
Uxue Bilbao Basket 1 2 250 260 -10

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar