PostHeaderIcon TÜRK TELEKOM- GALATASARAY MP

 

 

 

Hafta içi kendi sahamızda kaybettiğimiz çok ama çok önemli Unics Kazan maçının ardından  bu maçın önemi herkes tarafından bilinmekteydi. Aslında kâğıt üstünde Galatasaray MP ağır basıyor olsa da, hafta için kaybedilen maçın moral bozukluğu ve 10 Kasımdan beri deplasmanda maç kazanamamanın verdiği baskının takımı nasıl etkileyeceğini görmeyi bekliyordum ki kanser eden maçlar serisine bir halka daha ekledi takımımız. 

 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Takım kötü oynuyor. Sene başında görmüş olduğumuz maça baskılı savunmayla başlayıp rakiplerin oyun kurucularını kilitleme ve daha sonra maça hükmederek rahat kazanma alışkanlığını yavaş yavaş kaybediyoruz. Bundan Göksenin’in sakatlığının büyük olduğunu düşünüyorum ama yine de Gordon’un da bu işi pekala yapabileceğini düşünüyorum. Telekom maçından baştan sona kadar ne yaptığını bilmeyen bir Galatasaray vardı sahada. Özellikle ilk çeyrekte N Dong haricinde fazla ayakta kalan oyuncu yoktu ve karşılıklı basketlerle geçildi. Savunmayı oturtamadığımız gibi hücumda bireylerin eline bakmak bizi ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor. Macvan ve Furkan’ın oldukça formsuz olmaları da -zaten bu nedenle de az süre alıyorlar- üzerine tuz biber ekiyor. Normalde savunma yönünde de çok başarılı olan Furkan bu maçta onu da yapamadı. Korkarım bu şekilde giderse Furkan “Yetenekli bir gençti ama”lar arasına girecek. Umarım yanılırım ve Furkan biran önce kendisini toplar. Macvan’ın durumu biraz daha sakatlığına bağlı ve zaten bir pozisyonda buna ısrar edercesine maskesini çıkartıp fırlattı. Arroyo için daha önce dediklerimi tekrarlayarak biraz daha beklemek gerektiğini savunuyorum zira 6 aydır maç yapmayan bir oyuncunun maç temposuna bir anda alışması çok kolay değil. Buna rağmen attığı 9 sayı iyi bir katkı, ancak 3’lük atarken kendisine faul yapılan pozisyonda kazanılan serbest atışların 2 tanesini atamaması yakışmadı.

 

Telekom maçı son zamanlara oynadığımız (tabi buna ne kadar oynamak denirse) maçların bir kopyası oldu. Belirsiz hücumlar, yetersiz savunma ve bireysellik. Bu maçta Ersin bu maçta aldığı 17 rebound ve son 30 saniyede Dee’ya yaptığı blokla oldukça iyi bir katkı yapsa da maçında adamı 18 sayı, 9 rebound ve 1 asistlik katkısıyla NDong. Hawkins, Gordon ve Cenk’in alıştığımız katkılarını yaptıklarını gördüğümüz maçta dikkat çeken husus çok fazla serbest atış kaçırarak 21/30’gibi bir oran elde etmemiz. İçeride, özellikle hareketli uzunlar karşısındaki zayıflığımız devam ediyor. Pasalic’e karşı oldukça başarılı olan pota altı savunması Zuban’ın oyuna girmesiyle belirli noktalarda yıkıldı. Bu maçtaki şansımız Dee’nin kötü oyunu. Ama yine de Galatasaray karşısında direnmelerinin sebebi onların çok iyi oynaması değil, bizim potansiyelimizi sahaya yansıtamamamız.

 

Özetlemek gerekirse tatsız tuzsuz bir maç olduğunu belirtmek lazım. Deplasmanda maç kazanamamaya son vermek anlamında güzel bir sonuç olsa da, ne yalan söyleyeyim oynanan oyun Kızılyıldız deplasmanı öncesinde pek umut vermedi. Yine de kötü oynatarak kazanabilmek de bir yetenektir.

Not: Fotoğraf milliyet gazetesinin internet sitesinden alınmıştır

 

Sevgiler

 

Bahadır Oğuz

 

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar