PostHeaderIcon TÜRK SPOR MEDYASININ HANİ YÜZDE DOKSANI GALATASARAYLIYDI?

 

 Aşağıdaki haberi  umarım herkes paylaşır yıllardır şehir efsanesi haline gelmiş bir olgunun nasıl bir şike olayında olduğu gibi yalan olduğu ortaya çıktı şike olayı 3 Temmuz Süreci Bize bir çok şeyin yalan olduğunu nasıl ortaya koyduysa bu çalışmada ciddi bir istihbarat ve çalışma sonucunda ortaya çıktı.

Aziz Yıldırım gibi kasalarda saklanmadan açıkca bunu ortaya çıkarmışlar şimdi buna fişleme falan diyenlerde çıkabilir ama bunun ortaya çıkarılma nedeni hem bir algıyı ortadan kaldırmak hemde renklerini gazete sayfalarına yansıtıp bu işten ekmek kazananlara yapılan baskıları asgariye indirmek için  bence iyi bir çalışma olmuş .Bunları bilenler biliyordu ama kamuoyunun bilmesi ve uyanık olması içinde önemliydi artık.

 

Şimdi Renklerini sayfalarına yansıtmayanlar eminim takdir görecektir ama yansıtanlar muhakkak taraflı tarafsız herkes tarafından değerlendirilecektir.

Bu konuda en çok ezilen muhabir arkadaşlara bu çalışmanın büyük bir destek olacağı kanısındayım umarım bundan sonra üzerlerindeki baskı azda olsa azalır.

 

Spor medyasına yön veren Türkiye’nin önemli gazetelerinin spor müdürleri hangi takımı tutuyor?Spor medyasında yıllardır tartışılan konudur gazetelerin yayın politikaları. Ne yazarlarsa yazsınlar eleştirilirler. Bir gazete birgün X takımın düşmanı ilan edilir, ertesi gün aynı gazete Y takımının da düşmanı olur. Yine bir gazete A takımının resmi yayın organı gibidir okuyuculara göre ama bir başka gün B takımının menfaatlerini gözetir yayınlarında. Bu tartışmalara yeni bir tartışma eklemek değil tabii ki amaç. Sadece spor medyasında görev yapan spor müdürlerinin hangi takımlı oldukları gerçeğini araştırdık ve ilginç sonuçlara ulaştık. İşte o liste; 

UĞUR VARDAN – RADİKAL : GALATASARAY
AYDIN BAYRAM – STAR : BEŞİKTAŞ
MEHMET ARSLAN – HÜRRİYET : FENERBAHÇE
HALİL ÖZER – HABERTÜRK : FENERBAHÇE
AHMET KONANÇ – BUGÜN GAZETESİ : FENERBAHÇE
HAKAN YAŞAR – AKŞAM : FENERBAHÇE
CAN UYGUÇ – POSTA : FENERBAHÇE
ZEKİ UZUNDURUKAN – FOTOMAÇ : TRABZONSPOR
TUNÇ ÖZGEN – TAKVİM : FENERBAHÇE
ARİF KIZILYALIN – CUMHURİYET : GALATASARAY
İBRAHİM SETEN – VATAN : FENERBAHÇE
MURAT ÖZBOSTAN – SABAH : TRABZONSPOR
GÖKMEN ÖZDEMİR – AMK : GALATASARAY
CEM ŞENGÜL – MİLLİYET : FENERBAHÇE
SADIK SÖZTUTAN – TÜRKİYE : TRABZONSPOR
NECİL ÜLGEN – FANATİK : FENERBAHÇE
TEMEL YİRMİBEŞOĞLU – ZAMAN : BEŞİKTAŞ
YENİ ŞAFAK – AHMET BIYIKLI : FENERBAHÇE
Spor medyasında spor müdürlerinin takım tercihlerine bakıldığında Fenerbahçe ağırlığı ortaya çıkıyor. Bu listeye aldığımız 18 gazetenin spor müdüründen 10 tanesi Fenerbahçe taraftarı. Fenerbahçe’den sonra medyada en etkili takım olarak Galatasaray’ı bilir herkes ama Galatasaray kadar Trabzonspor’da etkili rakamlara göre. Zira Galatasaraylı ve Trabzonsporlu 3′er spor müdürü görev yapıyor medyada hali hazırda. Listede en geride ise sadece iki spor müdürünün takım tercihi Beşiktaş’tan yana. "Gazetecinin takımı olmaz" düsturu mutlak olmalıdır. Tüm spor müdürlerinin bu düstura göre hareket ettiklerine yürekten inanıyoruz. Kısa bir süre sonra da televizyonların spor müdürlerini listemize alıp sizlerin değerlendirmesine sunmayı planlıyoruz. TurkFutbol.Com Özel Haber – Burak KARAKUŞ

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar