PostHeaderIcon TARAFTAR NEDEN MAÇ SEÇMEDEN GELMELİ?

 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. 2013 yılı itibariyle tribündeki 15. senem ve bundan çok mutluyum. Umarım Galatasaray’ımızla nice 15 seneler görmek nasip olur.

 

 Galatasaray taraftarı her zaman maça en çok etki eden taraftarlardan biri olmuştur. Özellikle UltrAslan çatısı altında tüm taraftar gruplarının birleşmesinin ardından gerek görsel şovlar, gerekse tribün desteği açısından mükemmel sonuçlar alınmaya başlandı. Bundan dolayı emeği geçen herkesi kutluyorum.

 

Ancak bu sene özellikle dikkatimi çeken bir durum var. Taraftarların maç seçmesi. Futbol maçları da dahil olmak üzere taraftarımız çok maç seçmeye başladı. Özellikle Arenayı tamamen dolu olarak gördüğümüz maçların sayısı oldukça az. Günümüzün ekonomik koşulları, olumsuz hava koşulları ve fikstür gibi bazı hususları tabi ki de göz ardı edemeyiz ancak sezon başında 41000 kombine satılan bir stadın daha fazla doluluk oranına ulaşmasını beklemek de hakkımız.

 Bir diğer husus da futbol dışındaki branşlara yeterince ilgi gösterilmemesi. Galatasaray-Fenerbahçe maçlarını ayrı tutmak lazım çünkü bu derbiler hangi branşta olursa olsun her iki takımın da tüm seyircisini tribünlere çekmekte. Ancak bu derbi maçlarının normal sezon içindeki sayısı oldukça az ve kalan maçlarda da takımlarımızın desteğe ihtiyacı var. Çok basit bir örnek vermek gerekirse geçen sene ev sahibi olduğumuz Euroleague Final 8 organizasyonunda Fenerbahçe maçı dışında tribünler bomboştu. Keza bu sene yine bayan basketbol takımımızın maçlarında tribünler oldukça boş. Ufak bir hatırlatma yapmak isterim. Bayan-Erkek basketbol ve voleybol takımlarımız, tıpkı futbol takımımızın olduğu gibi hem ulusal liglerde, hem de katıldıkları uluslararası turnuvalarda başarılı olmaya çok yakınlar. İşte bu yüzden tüm takımlarımızın iç saha maçlarına gitmeliyiz. Özellikle salon sporlarında taraftarın etkisi yadsınamaz. Geçen seneki Barcelona, Olympiakos ve CSKA maçları bunun en güzel örnekleri değil mi? Geçen sene ilk defa katıldığımız Euroleague’de seyirci rekorları kıran taraftarlarımız bu sene neden takımımızı yalnız bırakıyor anlamış değilim. Üstelik Eurocup şampiyonluğunun en büyük 3 adayından biri olduğumuz ve bu kupayı almamız halinde önümüzdeki sezon Euroleague katılımının garanti olacağı bir sezonda geçen seneden çok daha fazla ve daha coşkuyla destek vermek gerekmez mi? Şunun unutmamak lazım; taraftar maç aldırır. Manchester United maçında golü bariz taraftar atmadı mı? İşte tüm bu başarıları bütün branşlarda yaşamak, tüm rakiplerimize korku salmak için maçlara gitmeliyiz. Özellikle basketbol ve voleybol maçlarının ücretleri oldukça cüzi miktarlarda. Ben basketten ve voleyboldan anlamam arkadaş diyebilirsiniz. Zaten anlamanız da gerekmez. Orada sahada olanların üzerinde sarı kırmızı forma vardır. Tüm maçlarda söylenen marşlar, yapılan tezahüratlar aynıdır. Hem bakarsınız futbol dışındaki branşlardan da zevk almaya başlarsınız.

 Sezon başından beri her iç saha maçımıza antrenörlerimiz, yöneticilerimiz ve bilinçli taraftarların bir kısmı olarak elimizden  geldiğince herkes davet ettik ve bunu yapmaya da ben kendi adıma devam edeceğimi söyleyebilirim.

 9 Ocak 2013 Çarşamba günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Saat 18:00’da bayan basketbol takımımızın, 20:30’da Erkek Basketbol takımımızın çok önemli maçları var. Gelin hep birlikte destekleyelim takımlarımızı. Soğuk olsa bile gelin birlikte zıplayıp ısınalım, birlikte marşlar söyleyelim ve takımlarımızın arkasında olalım. Çünkü tüm branşlarımızda bundan sonraki maçların zorluk seviyeleri artmaya başladı ve takımlarımızın bizlere ihtiyacı var. Lütfen branş seçmeden imkanı olan herkes gidebildiği maçlara gitsin. Bu şekilde inanın daha da güzel ve başarılı günler bizim olacak.

 

Sevgiler

 

“TARAFTAR NEDEN MAÇ SEÇMEDEN GELMELİ?” için 1 Yorum

  • coachzec diyor ki:

    Sayın prnge size katılmamak elde değil..Diğer musabakalar için tarafatarların organizasyonları gerekli..Genç arkadaşların bu tür organizasyonlarda özellikle universitedekilerin görev alması lazım bu yönde voleybol ve basketbol bayan erkek maclarına daha sıklıkla gidilmesi gerekli…
    saygılar

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar