PostHeaderIcon Konsantrasyon!

 

3 gün öncesine döndüğümüzde çok iyi bir hava yoktu hem takım hem de taraftar üzerinde.Özellikle son Ulm ve Aliağa maçlarındaki oynanan kötü oyunların etkisi büyüktü,bir de Efes maçının olduğu gün oyuncu ücretlerinin zamanında ödenmemesi durumu ortaya çıktı.Tam bir kaos ortamı içindeydik.

Rakip Efes ise, Euroleague’de oynadığı son 5 maçını kazanmış,sezon başına göre oyuncu rollerin çok daha net bir şekilde oturduğu ve Oktay Mahmuti’nin oynatmak istediği sisteme uyum sağlamış bir görüntü içindeydi.Haliyle favori olarak çıkıyorlardı maça.Kaybettiğimiz oyuncuları ararken,takımın en önemli oyuncusu,kaptanı da bu takımı yalnız bıraktı.Kara bulutlar takımın üzerinde bu denli çökmüşken umutsuz olmamak elde değildi…    

Fakat Ergin Ataman bizleri utandırdı.Hem kendisi hem de yardımcıları bu maça çok iyi hazırlanmışlar ve aynı şekilde oyuncuları da çok iyi hazırlamışlar.Daha önceki yazılarımda Ergin Ataman’ın motivasyonla var olduğunu ve saha içine odaklandığında winner bir koç olduğunu söylemiştim.Tam da böyle bir hüviyete bürünmüştü.Zaten kendisi böyle kaos ortamlarını çok sever.Bir nevi parkeden rol çalmak da diyebiliriz buna.

Geçen sene Beşiktaş’ın başındayken de böyle bir ortam vardı. Deron Williams ve Semih Erden’in gidişlerinden sonra çok eleştirilmişti, haliyle çok az şans tanıyorlardı.Fakat Türkiye Kupası’nda takımı ayağa kaldırıp, 3 kupalı sezonun hikayesini yazmaya başlamıştı hem de bizi eleyerek.

Şimdi Galatasaray’ın başında ve yine finalde… En son 1995 yılında Türkiye Kupası’nı kazanan bir takım var.Geçen seneki Cumhurbaşkanlığı kupası dışında,uzun yıllar sonra müzeye bir kupa götürmeye çok yakınız.

Bu kupanın önemi büyük..Şampiyonluk gelirse belki bizim de dönüşümüz olacak,kuşkusuz geçen sene müthiş bir sinerji içinde olan taraftar tekrar o sinerjiye kavuşacak.

Geriye ”Galatasaray adının olduğu her yerde umut vardır” demekten başka bir şey kalmıyor…

Bu sözü bizlere tekrar hatırlatan Ergin Ataman da teşekkürü fazlasıyla hak etti…

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar