PostHeaderIcon KENETLENME

 Geçen hafta kritik Kızlyıldız galibiyeti sonrası moraller düzelmiş takımın oyun akıcılığı açısından olumlu adımlar atılmıştı. Bu bağlamda Ulm maçı çok daha farklı bir ortamda oynanabilirdi fakat maçtan önce yaşanan Hawkins mevzusu maçı ikinci plana attı. Tüm bu olayların ışığında takımın gösterdiği performans sezonun ilk ayı sonrası takımdaki dağınık görüntünün kaybolduğunu buy bu yaşanan olayın birleştirici bir faktör olabileceğini gösterdi.

Maçın teknik detayına inersek öncelikle  Arroyo dümene yavaş yavaş geçiyor bunun getirisi olarak hücumda daha düzenli organizasyonlar bilhassa uzun oyuncuların daha verimli olması ile neticelendi. Buna bu durum sonrası rahatlayan Gordon’un daha etkili olması birleşince sahada  topa yön verebilen oyuncu adedi artınca oyun akıcılığı da kendiliğinden artmış oldu…    

Hawkins çok büyük bir oyuncu bunu geçen sezon ve bu sezonun geride kalan bölümlerinde defalarca kanıtladı ancak özellikle hücumda topa ve sahadaki oyuna çok fazla hükmettiği de bir gerçek bunun olumsuz yansımaları topun dolaşmaması sonucu hücumun çok durağan olmasıydı Hawkins şutu soktuğunda bunlar çok göze çarpmasa da işler terse döndüğünde ikinci bir planı bulmak zorlaşıyordu . Bu dönemde bu tarz bir oyuncunun  kaybı büyük sorun ancak buradan da olumlu bir ders çıkarılabilir. Süreç sonuçlandığında yollar ayrılabilir yada belli bir süre ceza alacak her iki durumda da bu maçtaki oyun üzerine bir gelecek kurmak daha mantıklı olacaktır.

Oyunun hücum alanındaki paylaşım savunmaya da olumlu şekilde yansıdı rakibin dağınık ve kötü şut seçimi de buna çanak tutsa da takımın genel olarak savunma performansında belli bir çıkış var. Kızılyıldız galibiyeti sezon için dönüm noktası olabilir buna Hawkins olayı da eklenebilir bu tip kritik anlar takımın birleşmesine yol açar.

Oyuncu bazında  bakılacak olursa Macvan umut verici bir oyun oynadı özellikle şutuna olan güveni geri kazanması önemli Arroyo sonrası hücumda daha efektif olacağı  bekleniyordu bunun sahaya yansıması önemli. Gordon sene başındaki sakatlık sorunu daha sonrada rolüne alışma süreci derken psikolojik olarak çöküntü içine girmişti  Arroyo transfer ona da yaramış görünüyor. Son dönemde topu getirmek yerine 2 numaraya kayınca savunma da daha agresif hücumda da daha güvenerek şut atıyor şutunu da soktuğu sürece bu rahatlık savunmaya pozitif yansıyor. Ersin ise sezon başından beri en istikrarlı oyuncuydu dünde bunu sürdürdü. Cenk ve Ender ise son maçlardaki düşüş süreci,ni geride bırakmış gibi göründüler keza Furkan da dün nispeten iyi göründü şimdilik bu ivmeye ayak uyduramayan tek oyuncu Engin onunda çıkışa geçmesiyle birlikte Hawkins belirsizliğinin sonlanması takımın nereye doğru gideceği için önemli bir nokta olacaktır.

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar