PostHeaderIcon Hasan Yıldırım Yazdı: ADALETLİ OLMAK…

 

 

Meireles’in Bate maçında rakibine attığı tekme sonrası açıklama yapan Aykut Kocaman; "Meireles’in Bate maçımda kırmızı kart görmesine neden olan tekme, ne insanlık kalitesine, ne futbolcu kalitesine yakışmadı!" buyurmuş.

 

Son Mersin maçında rakibine attığı ve kırmızı kart yine görmesi gereken pozisyonda, hakem pozisyonu görmesine rağmen Meireles’i cezalandırmayınca sorun yoktu di mi Aykut Kocaman? Buradan ne çıkarıyoruz? Bir futbolcunun attığı tekme, hakem tarafından kırmızı kartla cezalandırılmıyorsa eğer, hem insanlık, hem futbolculuk kalitesine yakışan bir hareket oluyor. Aynı Meireles, GALATASARAY maçında, ikinci sarı karttan kırmızı kart gördüğü pozisyondan çok daha önce rakiplerine yaptığı sert fauller nedeniyle kırmızı kart görüp oyundan atılmalıydı. Kırmızı kart gördükten sonra ise, hakemin yanına gidip (montajlanmamış görüntülerde net olarak görülüyor) suratına tükürdü ve tüm dünyada ağır bir hakaret manasına gelen o terbiyesiz hareketi hemde 2 farklı şekilde dakikalarca hakeme yaparak tüm ülkeye ve maçı takip eden yabancı futbolseverlere bu pisliği seyrettirdi. 11 maç ceza aldı…    

 

Ama Aziz Yıldırım ve ekibi Tahkim Kurulu’nu basarak, küfrederek, bağırıp, çağırıp, hakaretler yağdırıp arbede yaşanmasına neden olarak (bunlar olayın şahitlerinin ve muhabirlerin iddiaları) cezayı 4 maça indirttiler. Tahkim Kurulu utanmadan hakemin raporunda da yazdığı tükürüğü yok saydı, hakemini yalancı konumuna sokarak küçük düşürdü ve raporunu da hiçe saydı. Hem de yayıncı kuruluş olan Ligtv’nin o anla ilgili yolladığı görüntülerin 2 saniyelik montaja uğradığı ve gerçek görüntülerde Meireles’in hakeme gerçekten de tükürdüğü ortaya çıkmış olmasına rağmen. Peki bu terbiyesizlikler, ahlaksızlıklar Meireles’in futbolculuk ve insanlık kalitesine ne kadar yakışıyordu? O zaman neden konuşamadın Aykut Kocaman? O zaman niye Aziz ve yalakalarının bu pisliğe itiraz etmesine, Meireles’in cezasının indirilmesine ağzına açamadın? Bunlar senin insanlık kalitene ne kadar yakıştı? Böyle bir terbiyesizliği, hileyle, montajla, baskıyla, basındaki tetikçilerle örtbas etmek Fb’ye ne kadar yakıştı? Aslında cevap; ÇOK YAKIŞTI! O Fb değil mi bu ülkede şike yaptığı TÜRK mahkemeleri tarafından kabul edilip, sorumluları cezaya çarptırılan? O Fb değil mi bugün tüm dünyada şikeci diye anılan? O Fb değil mi hala FIFA’da şike yaptığı için yargılanan? O Fb değil mi şikeden ceza almasın diye uğruna türlü oyunlarla spor hukukundaki maddeler değiştirilen?

Gelelim Oğuzhan Özyakup olayına. Tahkim Kurulu, (görüntülerde net şekilde Melo’nun tükürmediği ortada olmasına rağmen) Felipe Melo’ya, Bjk maçında Oğuzhan’a tükürdüğü gerekçesiyle PFDK’nin verdiği 4 maç oynamama cezasını onadı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören televizyona çıkıp hiç utanmadan "Meireles tükürmediği için cezası indirildi, Melo tükürdüğü için cezası onandı." diye açıklama yaptı. Hemde GALATASARAY yönetiminin yayıncı kuruluştan alınan ve Tahkim Kurulu’na sunulan, farklı açılardan, yakın plan olarak çekilmiş, çok net şekilde Melo’nun Oğuzhan’a tükürmediğinı kanıtlayan görüntülere rağmen. Gerçi şaşırdım mı? Hayır. Meireles’in tükürdüğü ortadayken yüzsüzce ‘tükürmedi’ diyebilenler, görüntüleri montajlatıp tükürdüğü örtbas etmeye çalışanlar, Melo’ya da ‘tükürdü’ demiş, çok mu? Bence az bile. "Herkesin adaleti şaşabilir, ama ALLAH’ın asla!!!" Biraz kafası çalışıyorsa, biraz olsun inançlı bir insansa, bunu en iyi Oğuzhan anlamış olmalı. Çünkü Melo’ya iftira atalı daha 1 hafta oldu, sonrasında sakatlandı ve önümüzdeki 3-4 hafta oynayamayacak. Belki daha da kötüleri başına gelecek. Çünkü inandığım birşey var; İLAHİ ADALET!!!

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar