PostHeaderIcon Hakan Balta ?

   2008 yılında Feldkamp’ın büyük ısrarı sonucu, 800 bin €,Ferhat Öztorun bonservisiyle,Aydın Yılmaz ve Anıl Karaer kiralık verilerek Galatasaray’a transfer oldu.

   Esas mevkisi stoper olmasına rağmen Galatasaray’da sol bek mevkiinde ilk sezonunda özellikle defansif olarak çok iyi performans sergiledi. Bunun yanında 33 maçta attığı 3 golün en güzeli ve en değerlisi ligin son maçında Oftaş karşısında attığı goldü. 2008 avrupa şampiyonasında da iyi bir performans sergileyen Hakan avrupa şampiyonasından sonra kendini bir türlü toplayamadı. 

   Rijkaard ile geçirdiği 2 sezonda adeta dibe vurdu. Karpty Lyiv maçında yaptığı büyük hata ile Galatasaray’ın elenmesinde baş rolü oynadı.Ofansif olarak zaten etkili olamayan Hakan adeta defansif melekelerini de kaybetmişti. 

   Fatih Terim’in gelmesiyle geçen yıl yeniden doğdu. Ofansif olarak değil ama defansif olarak mükemmele yakın oynadı. Sezon ortalaması 1 veya 2 gol olan Hakan, geçen yıl da fenerbahçe’yi boş geçmedi Kadıköy’de çok önemli bir gole imza attı. Herkes işte özlenen Hakan Balta döndü diye düşündü. Ama  bu sezon yine o silik görüntüsüne geri döndü. İmparator son çare olarak geçen yılın kayıp oyuncusu Riera’yı sol bekte denedi ve Riera’yı geri kazandı. 

   Dün akşam Alanya maçında, saha’nın en kötülerinden biriydi 2. golde yediği çalım Şampiyonlar liginde oynayan oyuncuya yakışmadı.     

   Maalesef devre arası olmasa bile sezon sonunda Hakan ile yollar ayrılmalı, zaten Fatih hoca’da en çok sol bek istediğine göre bu sezon son sezonu olabilir.

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar