PostHeaderIcon Galatasaray-Ulm

Maçı değerlendirmeden önce Hawkins meselesine değinmek istiyorum.

Hawkins’in Gaziantp Bşb maçında performans artırıcı madde kullandığı tespit edilmiş.Kimisi maçtan önce omzuna yapılan iğneden dolayı olabileceğini söylüyor ama bir gerçek var. O da WADA’nın federasyona yollamış olduğu belge.WADA’nın raporunda ”keyif verici madde” kullandığına dair bilgiler var Hawkins’in.Ergin Ataman maç sonunda ”Hawkins bana böyle bir madde kullanmadığını söyledi” dedi.Zaten Hawkins de B numunesini açtırmak istediğini söyledi.Duyduğuma göre kulüp de sözleşmesini feshetmiş durumda ancak belge TBF’ye gönderilmiş değil.Eğer B numunesi de olumsuz olursa sözleşme TBF’ye gönderilecek ve Hawkins ile yollar ayrılacak…    

Hawkins gibi takım kaptanı,takımın lideri olan bir oyuncunun bunu yapması akıl alır gibi değil.Hawkins’in yaptığı takım arkadaşlarını,antrenörünü yolda bırakmak değil de nedir? Ergin Ataman ona takımı emanet ederken onun yaptığı çok büyük bir ayıp.Umarım bu konu bir an önce çözüme kavuşur ve David Hawkins ile yollar ayrılır.

Şimdi maça geçelim…

Öcelikle Carlos Arroyo’dan başlamak gerekli.Kısa sürede çok çabuk uyum sağladı takıma ve inanılmaz bir katkı yapıyor.Onun gelişi ile Jamont Gordon da çok iyi bir bir ivme yakaladı. Arroyo’nun liderliği takımı da çok rahatlatıyor. Arroyo gelmeden önce Jamont bu rolü üstlenmeye çalışmıştı ama istikrarlı bir şutu olmadığı için rakipler sadece Jamont’un potaya gitmesini engellemek üzerine savunma yapıyorlardı. Arroyo’nun gelişi ile Jamont daha rahat oynamaya başladı ve sürekli potaya gidiyor.Bu da onu daha efektif kılıyor.Tabi Arroyo sadece Jamont’un performansına etki yapmadı aynı zamanda Macvan’ı da oyunun içine dahil etmeye başladı.Özellikle dün Macvan’ı post oyunlarında kullanmaya çalışması çok güzeldi.Görmek istediklerimiz de bunlar zaten. N’dong,Furkan ve Macvan’ı daha çok kullanmamız hücum silahlarımızı artırmamız anlamına geliyor. Arroyo da şu ana kadar bunu çok iyi başarıyor oynadığı pick&roll’ler,fast breakler,oynattığı post oyunları bunun en büyük göstergeleri.Çünkü elimizdeki uzunlar sadece pota altından sayı yapabilen oyuncular değil.Furkan hariç N’dong,Macvan ve Ersin’in orta mesafe şutları olması hatta Macvan’ın 3′lük atabilmesi bulunmaz bir nimet.Bu yüzden uzunlarımızı daha çok kullanırsak çok daha iyi bir takım olacağız ki Arroyo bunu yapmaya başladı bile.

Savunmaya geçecek olursak Ulm koçunun dediklerine bakmak yeterli.Normalde Allan Ray ve John Bryant onlar için en önemli oyunculardı.Özellikle Allan Ray’i durdurmamız 66 sayıda kalmalarına neden oldu.Çünkü Ulm çok fazla sayı atan bir takım. Kızılyıldız’a ve Kazan’a 95 sayı attılar. Ulm koçu da 66 sayı bulmalarının sebebini bizim baskılı savunmamızın sonucu olduğunu söylemiş.Savunmayı sezonun ilk dönemlerinde yaptığımız seviyeye çekmeye başlıyoruz yavaş yavaş.Daha iyi olacağına da eminim.

Haftaya Almanya’da da kazanmamız gerekiyor.Onun ardından içeride Kızılyıldız ile oynayacağız.Bu iki maçı kayıpsız geçersek son hafta Kazan ‘la liderlik maçına çıkma ihtimalimiz yüksek.Tabi Kızılyıldız, Kazan’a bir çelme takarsa liderliği son hafta öncesinden bile garantileyebiliriz.

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar