PostHeaderIcon Galatasaray TSB Şampiyonu Olacak !

 

 

Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı’mız, TSB Süper Ligi yedinci haftasında Antalya BŞB ile karşılaştı. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan maçı Galatasaray 77- 29 kazandı ve yenilgisizliğini sürdürdü.

Galatasaray’ımız, TSB Süper Ligi’nin en büyük şampiyonluk adayı ve bana göre bu sene de ligi kazanacaktır. Bana göre şampiyonluk için en önemli etkenler:

1. Koç Sedat İncesu

Sedat İncesu kesinlikle ne istediğini bilen ve takımından maksimum performans bekleyen bir koç. Oyuncularla ilişkisi, taktik anlayışı  ve oyunu okuması çok iyi. Bu sene de bizi şampiyon yapacaktır.

2. Filipski & Özgür

Takımımızın en büyük yıldızları Mateusz Filipski ve Özgür Gürbulak. Özgür, bana göre tekerlekli basketbolun“Türk Messi“ si. Her maç takımımızda çift haneli sayılar üretiyor ve her zaman takımımızın yıldızı kalacak. 

Filipski, 2011-2012  sezonunda takımımıza katıldı ve o zamandan beri takımımızın kilit oyuncularından. Dünyanın sayılı forvetleri arasında olan Filipski, eminim ki takımımıza daha uzun yıllar hizmet edecektir.

3. Rakipsizlik

Bana göre ligimiz, çok kötü bir lig. Beşiktaş’tan başka “iyi” bir rakibimiz yok, Kardemir Karabük ve İzmir BŞB de bizi az da olsa zorlayabilecek takımlar. Rakiplerimiz çok zayıf oldukları için, bu sene de şampiyon olacağımıza yüzde yüz gönülden inanıyorum.

 

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar