PostHeaderIcon Galatasaray Bitti Demeden Bitmez!

Sezon başından beri sakatlıklarla uğraşan bir takımdı Galatasaray. Ancak ne olursa olsun bunun arkasına sığınmadı Ekrem Memnun. Sahada hep savaşan bir takımı vardı. Bugün de müthiş bir yürek koydular ortaya ve hak ettiklerini aldılar

Maçın ilk çeyreğine harika bir savunma ile başladık. Özellikle Matovic’i durdurarak pota altında üstünlük kurduk. Bu savunma sertliğinin tetiklediği hücumlarda da Sancho ve Wauters’ı iyi kullanarak bir anda 19-10 öne fırladık. Ardından gelen Fenerbahçe’nin 7-0 lık serisine engel olamadık ve çeyreği 19-17 önde kapattık. İkinci çeyrekte savunmayı bir kademe daha yukarı çeken bir takım izledik. Gerçekten inanılmaz bir direnç ortaya koyduk. Çaldığımız topların üstüne hücumda da iyi top çevirince skorda birden ileri fırladık. Skor 31-24 lehimize iken yakaladığımız 8-0 seri ile skoru 39-24 yaptık. İlk yarı da 45-33 lehimize bitti.

İlk yarıda bulduğumuz 19 basketin (+4 serbest atış) 17 si asist üzerinden. Bu oran hücumda topu ne kadar iyi çevirdiğimizin bir göstergesi. Toplam asistlerde ise Fenerbahçe’ye karşı 17-2′lik bir üstünlüğümüz vardı. (Whalen 8, Işıl 7, Wauters 1, Şebnem 1 asist).

Üçüncü çeyreğe de hücumda gene aynı kararlılıkla top çevirip Whalen’in 3′lüğü ile başladık. Fakat ilk yarıda savunmada sergilediğimiz arzuyu sürdüremedik. Elbette bunda Whalen ve Işıl’ın yorulmasının büyük etkisi oldu ve 3.çeyrekte potamızda 21 sayı gördük. Ancak çeyreği 60-54 önde geçmesini de bildik.

Final çeyreğine geldiğimizde Sancho ve Şebnem’in 4. faulü almaları, Işıl ve Whalen’in yorulması bizi çok etkilediyse de hiç bir zaman yıkılmadık ve skoru hep önde tuttuk. Bir kere bile öne geçirmedik Fenerbahçe’yi. Cappie’nin 3′lüğü bile yıkamadı bizi. Sene başından beri her türlü olumsuzluğa, sakatlığa rağmen savaşmaktan vazgeçmeyen bu takım bugün de sonuna kadar savaştı ve son 1.7 saniyede bunun ödülünü aldı.

Maçı 26 asist ile tamamladık. Bu asistlerin 20′si Işıl-Whalen ikilisinden. Müthiş oynadılar bugün. Işıl 39, Whalen ise 37 dakika oyunda kaldı. Tabi galibiyeti getiren Sancho Lyttle da özellikle orta mesafeden çok yüzdeli bir oyun çıkararak harika bir performans sergiledi. Galibiyetin mimarları olarak Işıl, Whalen ve Sancho gösterilebilir ama Şebnem’in katkısı da unutulmamalı. 3/4 2 sayı, 2/2 3 sayı isabetleriyle çok kritik sayılar buldu Şebnem.

Son olarak Ekrem Memnun, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nı 2-3 tane yabancının istatistik doldurduğu bir takım olmaktan kurtarıp, gerçek bir takım yapmış. Takımı böyle savaştığı sürece Ekrem Hoca her türlü övgüyü hak ediyor. Bize düşen ise ona ve takımına gereken desteği vermek. O zaman 7 yıldır beklediğimiz şampiyonluğun gelmesi işten bile değil…

Son söz: Ekrem ‘Memnun’, biz de öyle!

“Galatasaray Bitti Demeden Bitmez!” için 1 Yorum

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar