PostHeaderIcon Fatih Terimi Küstürmeyin!

 

Adnan Polat Dönemi Sonrası Galatasarayda En Büyük sorun transfer çekişmesi oldu. Fatih Terime Bir Kaç yönetici dışında herkes ilk geldiğinden beri soru işareti ile baktılar.Peki Bunun sebebi neydi?

Galatasarayda çok başarısız bir dönemden sonra herkes kendince bir formül geliştirmişti ve bu yönetim bu formüllerin bir karması şeklindeydi.Evet yönetimimiz geçen yönetimin hatalarına düşmemek için ciddi bir birliğin oluşması ile kuruldu ve hemen hemen transfer dönemleri hariç pekte ayrı düşmedi düştüysede bu hep içerde çözüldü ama transfer dönemleri mağlesef bu böyle olmuyor.

 

Hoca ilk floryaya geldiğinde bazı yöneticiler hoca istediğin ismi tahtaya yaz dediklerini biliyoruz bunu bir çok kişide biliyor ama bütçesi olmayan bir yönetimde bunu yapmanın yanlış olduğunu bilenler bir müddet geriye çekildiler bir hafta kadar sonra hesaplar incelenince ortaya bir gerçek çıktı kulüp iflas etme noktasına gelmişti.Evet hemen beyler ayaklarınız yere baszın diyenler haklı çıktı ve olağan üstü mali kongreye gidildi yaratılan bütçe ile transferler taraftar çok tatmin olmasada yapıldı.

 

Yapılan taransferler sonrası ve öncesi iyi hatırlanırsa o süreç sanırım daha iyi irdelenecektir.Profesyonelleşme ile başlayan fikir ayrışmaları transfer döneminde oldukça ayyuka çıktı hata liverpool maçı öncesi hocanın floryada ciddi tepki koyduğu haberleri sanal alaemi salladı ama yönetim bu konuyu kendi içinde çözdü ve geçen yılki şampiyonluk geldi.

Şampiyonluk sonrası Başkanımız hemen tek yetkili fatih terim dedi fakat 15 gün sürmeden hocanın transfer hamleleri tartışılmaya hatta niye aynı menejerlerle çalışılıyor sorgulanması yapıldı bu doğrudur yanlıştır ama bunun sorgulanması tek bir transfer yapılmamışken sağda solda konuşulup hocanın kulağına gitmesinin sağlanması etikte değildir.

Daha sonra hocayla çalışan ama sezon sonu hoca tek yetkili değilip geriye çekilen bir kaç yönetici bu durumu izledi izledi ve tam transfer çekişmesi taraftarında hocanında sinirlerini germişken birden arka arkaya istenen transferler yapıldı.Ve yeni sezona takım girdi.

Şampiyonlar Liginde gelen başarı sonrası takımligde inişli çıkışlı bir performans göstermiş dahi olsada ligi lider bitirmesi sonrası taraftarın transfer beklentisi haklı olarak arttı.Şampiyonlar liginde çıkan rakiplerde dişimize göre olunca herkes gene büyük transfer beklentisine girdi haklı olarak.

Hocanın kaka göndermesi ve ilk hazırlık maçı sonrası yaptığı göndermeler gösteriyorki halen hoca rahat değil ve işin enteresanı bu açıklamalar şunu gösteriyorki yönetim içinde hocaya destek olanlarda gerilmiş olacakki hocaya bu sefer karışmıyorlar.

Peki şimdi ne olucak başkanın salı günü yapacağı açıklamaya hatta o tarihe kadar yapılacak icraatta bakıcaz umarım endişerimde haksız çıkarım ve kazanan Galatasarayımız olur. Yok haklı çıkarsam 1,5 yıldır yapılanlar yıkılırsa bu enkazın arasından çıkarız sananlar şunu bilsinlerki bu en kazın altından kimse onları çıkartmaz çünkü taraftarda camiada neyin ne olduğunu biliyor ve görüyor.

Umarım aynı bundan önce yaptıkları gibi sakin olurlar hocaya destek olurlar yönetim içinde bir bütün olurlar ve işlerini yapıp şu geçiş sürecinde pişmiş aşa su katmazlar.

Yazdıklarım rahatsızlık vere bilir ama çok  şeyin çok azını yazdım çünkü amacımız araba devrildikten sonra yol göstermek değil devrilmeden uyarmak ve yol göstermek Saygılarımla.

 

 

“Fatih Terimi Küstürmeyin!” için 1 Yorum

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar