PostHeaderIcon ELEONORA “LEO” LO BIANCO

Madem ki bloğumuzda Galatasaray’ı yazıyoruz, o zaman bu durum sadece futbol ve basketbolla değil diğer branşları da içermeli diyerek Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımımızın kaptanı İtalyan yıldızımız Lo Bianco hakkında bir yazı yazmanın uygun olduğunu düşündüm. Umarım beğenirsiniz.

 

 Kimdir peki Eleonora Lo Bianco. Efendim kendisi 1979, İtalya doğumlu olup pasör pozisyonunda oynamaktadır ve Avrupa ve Dünya Bayan Voleybolunun en büyük yıldızlarından biridir. Gerek ulusal gerekse uluslararası arenada sayısız başarı yaşayan Lo Bianco hırslı kişiliği, lider yapısı ve asla pes etmemesiyle ünlü. Çok fazla voleybolla ilgili olmayan ben bile Galatasaray’la sözleşme imzaladığı açıklandığında “vooooowww” demekte kendimi alamamıştım.

Açıkçası onu sahada gördüğünüz zaman işte kaptan budur diyorsunuz. Kendine has şirinliği, karizması ve sempatikliği saha içerisinde hırs ve yeteneğin bir araya geldiği, izleyenlere seyir zevki veren bir oyuna bürünüyor ve keşke tanışma fırsatım olsa dediğin nadir sporculardan bir tanesi. Daha önce söylediğim gibi en önemli özelliği hırsı ve asla pes etmemesi Lo Bianco’nun. Bunun en güzel örneği genç yaşta yakalanmış olduğu, adını bile telaffuz etmek istemediğimiz hastalığı, başka kişilerle karşılaştırıldığında oldukça kısa bir sürede yenmesi ve çok sevdiği voleybola, gücünden ve yeteneğinden hiçbir şey kaybetmeden devam etmesi. Bir oyuncu düşünün ki, daha önce ülkesi dışındaki başka bir takımda oynamamış ve bu deneyim için Türkiye’yi, yani çok farklı bir kültürü seçmiş. Bu bile onun ne kadar güçlü, hırslı ve tuttuğunu koparan bir yapıda olduğunun en büyük kanıtı. Yazılarımda çok fazla istatistik bilgisi vermeyi sevmediğim için Leo hakkında da istatistiksel bilgi vermiyorum, zaten vermeye başlasam yazması oldukça uzun sürecektir; bu nedenle isteyenler http://tr.wikipedia.org/wiki/Eleonora_Lo_Bianco adresinden bakabilirler.

 Leo saha içinde olduğu kadar saha dışında da örnek bir kişilik. Bunun en güzel örneği son olarak İtalyan Spor Merkezi’nin düzenlediği Uluslararası Fair Play Ustaları Ödülleri’nde Gençler İçin Bir Model kategorisinde ödüle aday gösterilmesi. Bunun dışında canlı olarak izlediği ve yazık ki kaybettiğimiz Vakıfbank maçı sonrasında, doğrum günü olması sebebiyle bir grup taraftarın yapmış olduğu kutlamaya son derece sıcak şekilde cevap vermesi, kendisiyle yapılan röportajlardaki samimi tavrıyla kalbimizi fetheden bir kişilik kendisi. Zaten bu yüzden de kaptanımız.

 Son olarak kulübümüz sözleşmesini uzattığı için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum çünkü bizim her branşta bu tip oyunculara ihtiyacımız var. Asla yıllmayan, lider karakterli, formasını ve giydiği takımın karakterini, kültürünü benimseyen kaptanımız Leo gibi oyuncularla başarısızlığın imkansız olduğunu düşünüyorum. İyi ki varsı Leo. Bu taraftar arkanızda

 

Sevgiler

 

Bahadır Oğuz

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar