PostHeaderIcon Bitmeyen Sneijder Heyecanı

 

 Kulübümüzün yaklaşık bir buçuk hafta önce giriştiği bu zorlu transfere naçizane birde ben değinmek istedim.

 
Lig devre arasına girdiğinde doğal olarak hepimiz birkaç mevkiye takviye bekliyorduk, fakat bu dönemin bu kadar aksiyonlu ve zor geçeceğini kimse tahmin etmemiştir şüphesiz.
 
Açıkcası Wesley Sneijder’in Adının Takımımızla ve ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yle anılması, akıllarımıza geçen sezon Hamit için yaşanan "yıldız savaşını" getirdi hepimizin. 
 
Umarım transfer hikayesi gibi, transfer sonucuda Hamit’e benzer ve renklerimize bağlanır.
 
Geçen yaz boyunca en çok beklenilen Melo transferi kadar zaman almasada, taraftar bu yıldız için adeta çıldırmış durumda ve bu transferin hemen bitmesini istiyor. 
Geçtiğimiz haftadan bugüne Galatasaray ve Sneijder isimleri Yerli ve yabancı medyada oldukça ilgi gördü ve yer buldu.
Nitekim kaynakların umut verici açıklamaları da kısmen haklı çıktı. Kulüplerini kendi aralarında anlaştığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildilmesi
taraftarda iyiden iyiye ufak çaplı bir bayram yaratsada, herkesin gözü hala eli kulağında olan imza töreninde.
Yıldız futbolcunun Galatasaray’a gelişi kısmen kesinleşince bu bekleyiş süreci "Sneijder İstanbul’da" dedikodularınıda beraberinde getirdi.
Sneijder’in İstanbul’a geldiği şeklindeki haberler artık öyle bir hal aldı ki, en son dün gece bir buçuk sularında taraftarlarımızdan havaalanına gidenler bile oldu. 
Neyse ki medyanın bu dedikodu tuzağı iyi bir sonuç doğurarak ultrAslan Genel Koordinatörü Oğuz Altay’ın bu sabah açıklama yapmasını da beraberinde getirdi.
Altay açıklıklamalarını, kendine ait twitter hesabından şu şekilde aktardı ;
 
"Herkese Merhabalar… Birazdan ortadaki bilgi kirliliğini tamamen kaldırmak için birşeyler yazacağım ve bu konuyla ilgili son kez dikkate almanızı rica ediyorum. 
Biraz önce sırf içinde bulunduğumuz durum için, Ünal Aysal Başkanımızla birebir görüştüm. Sneijder transferiyle ilgili bizzat kendisinin ilgilendiğini, 
Tranfer için İnter kulübüyle zaten anlaşıldığını daha önce açıklamıştık.Artık Sneijder’le de anlaşma sağladık 
yani İnter ve kendisiyle bizim tarafımızda hiç bir pürüz kalmadı, anlaştık ! Şu an geriye kalan tek pürüz oyuncunun İnter Kulübü ile olan sözleşmesindeki detaylar…
Beklememizdeki tek neden bu, şu dakikadan sonra sadece imza atmasını bekliyoruz. Tahmin ediyorum Perşembe veya Cuma günü bu iş bitmiş olur. 
Yazdıklarım birebir Başkanımızla yaptığım konuşmalardır.Artık lütfen şu gazeteci bunu yazdı, bu tv bunu söyledi, bu yorumcu böyle dedi, bu işleri bir tarafa bırakalım 
ve sadece resmi açıklamayı bekleyin, bu konuda kimseyede Galatasaray taraftarı olarak prim vermeyin… 
Artık cuma Lig başlıyor, bütün enerjimizi takıma vermemiz gerek, unutmayın; esas mücadele yeni başlıyor!"
 
Herkesin aklını karıştıran yalan haberlerden sonra kulüpten gelen bu açıklama taraftara şimdilik rahat bir nefes aldırdı. Şimdi herkes nefeslerini tutmuş, transferin sonuç bulacağı ve 
Ligin ikinci devresine start verilecek olan cuma gününü bekliyor…
 
 

 

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar