PostHeaderIcon bir efsane doğuyor ..

  Futbol güzel oyun, güzel ki büyüsüne kapılmış milyonlar.. yanyana gelmiş renkler güzel, tutkuyla peşinden gitmeler; bazen kıyısından bazen en içinden ama nihayetinde bir camiaya bağlı olmak güzel..

    Tutkunu olduğunuz o armayı , yanyana gördüğünüzde albenisi 3-5 kat artan  renkleri temsil eden adamlarla güzel..İşte tarihinde hep zaferler, hep ilkler barındıran bir kulübün yeni ADAM larından birisinin yükselişine şahit oluyoruz hep beraber.. Mazisinde hep büyük şahsiyetler yetiştirmiş bir kulübün taraftarı olarak yeni bir kahraman izliyoruz yeşil sahada..

   Galatasaray ilkeleri gereği hep manevi değerleri ön planda tutmuş bir ailedir..Öyle ki, sportif alanda bile galatasaraylı taraftar hep ölçülebilir rakamlar peşinde olmaktansa; hırs, mücadele,rakibe saygı, efendilik, liderlik,armaya bağlılık peşinde olmuştur..Rakiplerinin bile imrendiği sporcular sırf bu ilkeleri taşımadığı için dışlanmış, rakamlar değil değerler galip gelmiştir..Yine şımarıklıktan uzak, taraftarla duygusal bağ kurmuş, armayı hakkıyla temsil eden sporcuları ise bağrına basmıştır.

    İşte taraftarın gönlünde ayaklarının meziyeti yanı sıra, karakteri, lider oluşu, efendiliği, formanın hakkını vermesi ve armayı doğru temsili ile yerini her gün sağlamlaştıran yeni kahraman Selçuk İnan..

    Galatasaray ın en kıymetli şahsiyetlerinden , eski kaptanlarından Fatih Terim in hiç düşünmeden kaptanlığı teslim ettiği, üzerine paşa lakabını verdiği o ADAM..

   Bugün milyonlar sizin avrupa nın her takımında oynayabilecek kadar iyi bir futbolcu olduğunuzda hemfikir ise ve siz bu özelliklerinizin yanında insani değerleri de ekleyebilmiş , bir camianın sonsuz sevgisi yanında büyük saygısını da kazanmışsanız, artık efsane olma yolundasınız demektir..

   Takımlar isimlerle temsil edilir; isimler ise takımlar sayesinde hafızalarda kalır..Futbolu Galatasaray kaptanı olarak bıraksın istenen 2-3 isimden birisidir Selçuk İNAN..

    BİR GÜN HEYKELİ BİR PARKA, TESİSE DİKİLİR Mİ BİLİNMEZ, ANCAK ONUN HEYKELİ BU SIRALAR GÖNÜLLERE DİKİLİYOR, YETMEZ Mİ?

    

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar