PostHeaderIcon Ali Can Kutlu Yazdı: Galatasaray Medical Park fikstür değerlendirmesi

 

 

Basketbol takımımız, Beko Basketbol Ligi’nde bugün oynadığı maçta Aliağa Petkim’i 78-77 mağlup etti. 17. haftasına girdiğimiz ligde şu ana kadar iyi bir performans gösteren takımımız, 17 maçta 14 galibeyet aldı ve bu sonuçlarla maç fazlası ile ligin 2. sırasına yerleşti.  Aynı zamanda ligin en iyi averajına sahip olan takım Galatasaray (208). Peki Galatasaray liderliği ele geçirebilecek mi. ?   

 

İlk hafta

Bu sorunun cevabı fikstürde gizli. 23. haftadaki Beşiktaş maçına kadar oynayacağımız maçlar çok önemli. Beşiktaş maçına kadar sırasıyla Anadolu Efes, Olin Edirne, Erdemir, TED Ankara Klj. ve Mersin BŞB ile oynayacağız. Bu maçları kayıpsız geçersek liderliği tekrardan alma yolunda önemli adımlar atmış oluruz.

Bu fikstürün en zorlu maçı ilk haftada, Anadolu Efes’e karşı olacak. Anadolu Efes, Euroleague’de çok başarılı sonuçlar alıyor. TOP 16’da büyük ihtimalle ilk dört arasına girecekler. 

Anadolu Efes ile 17 Şubat’ta oynayacağız, Efes’in Euroleague maçı ise 14 Şubat’ta Real Madrid’e karşı. Real Madrid EL grubunda lider durumda, Efes ise ikinci. Bu maç da grup liderliği için en kritik maç. Real Madrid maçının ardından Anadolu Efes büyük ihtimalle yorgun dönecek ve 3 gün sonra bizimle oynayacak. Bu onlar için büyük bir dezavantaj.

Ama biz de 12 Şubat’ta Unics Kazan ile Eurocup’ta hayati bir maça çıkacağız. Bizim durumumuz da Anadolu Efes durumu ile aynı. Gruptan çıkmak istiyorsak o maçı kazanmalıyız. 

 

Bu maçlardan sonra hangi takım dinç dönerse maçı kazanır diye düşünüyorum. Biz eğer Efes’i mağlup edersek önümüz açık. Çünkü Anadolu Efes maçının ardından oynayacağımız maçlar “kolay“ diyebileceğimiz maçlar. Ve ben kalan tüm maçları kazanacağımıydan eminim.

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar