PostHeaderIcon Cemaat FB’ yi Ele Geçirecek –Mağdur Edebiyatı Zirve-

 

Cemaat FB’ yi Ele Geçirecek –Mağdur Edebiyatı Zirve-

 

Son günlerde çokça dile getirilen, tabiri caizse son günlerin moda deyimi. Evet, Cemaatin (ya da hizmetin -mensupları böyle diyor-) bu ülke de neredeyse her kurumda adamının olmasını istediği, ya da bazılarına göre söz sahibi olmasını istediği bir gerçek. Belki de bu oluşuma destek verenlerin bugün bir çok kurumda görevli olduğu sebebiyle oluşan intiba bu şekilde(ki bende de var olan budur). Doğrudur, yanlıştır bilemem ama doğruysa da yanlışsa da bunu önce FB camiasının kendi içerisinde konuşması gerekmez mi? Yazılı ve görsel basına demeçler vererek mağdur edebiyatı yapmalarının altında yatan acaba bir feryat mı yoksa şike delillerini karartma da son nokta mı? Ruşen Çakır bu konuda birkaç gündür yazı yazıyor, kendisine gelen maillerin bir tanesinde cemaat gazeteleri son günlerde sürekli Fenerbahçe’ yi kötüleyen yazılar yazıyorlar diye bir serzenişten bahsediyormuş. İyi de o zaman ben de şöyle bir sonuç çıkartamaz mıyım bundan, cemaat Fenerbahçe’ ye operasyon düzenledi, Fenerbahçe’ yi bitirmeye çalışarak Galatasaray’ a şirin gözükecek, zaten hareketin lideri de Galatasaray sempatizanı, demekki cemaat Galatasaray’ ı ele geçirmek istiyor. Şimdi bütün bu paranoyayı bir kenara bırakalım Fenerbahçe camiasına cemaat davulla zurnayla nasıl girmiş önce onu hatırlayalım.

Tarihler 24.07.2006 yı gösterdiğinde FB-Ülker ortaklığı başlıyordu. Törende konuşan Aziz Yıldırım “Ülker Grubu’na almış oldukları bu radikal karardan dolayı, başta Murat Ülker olmak üzere bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” diyordu. Haberin detayına http://www.milliyet.com.tr/2006/07/25/spor/spo02.html adresinden ulaşabilirsiniz. Bu anlaşmanın önemli bir detayı vardı. Fenerbahçe basketbol şubesi minikler takımının ismi Alpella olacak ve renkleri de Mavi-Beyaz olacaktı. Yani belki de tarihinde ilk defa Fenerbahçe’ nin hem ismi hem de rengi değişiyordu ama işin ucundaki para ve güç daha önemliydi. Bakın bugün cemaat bizi ele geçirmeye çalışıyor diyenler o zaman ne yorumlar yapmışlar. “Fenerbahçe’nin farkını anlamak için sponsorluk miktarlarına bakın yeter. Türk sporu adına çok güzel bir gelişme.”, “
Baska takimlar cola, cafe ismine fit olurken, FB sirketin kendisini aldi. Bu haraket takimlar arasinda vizyon farkini gostermiyorsa, ne gosterecek. Korkunun ecele faydasi yok” . Daha fazlası için http://haberyorumlari.hurriyet.com.tr/Listarsiv.aspx?HaberID=4805418 adresini ziyaret edebilirsiniz. Son olarak bu haberin Zaman gazetesindeki linkinin de verelim. http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=315185

2006 senesindeki Ülker birlikteliğinden sonra 2007 yılındaki Acıbadem birlikteliği de yine Fenerbahçe’ nin davul zurnayla cemaati davet edişinin bir başka örneğidir. Acıbadem gurubunun başındaki Mehmet Ali Aydınlar’ ın cemaat ile ilişkisi malumdur.

Cemaat, RTE ve Fenerbahçe o zamanlar o kadar iç içeydiler ki eski dost Suriye’ de henüz Esad Esed olmadan önce 75.000 kişilik Halep stadı açılışına da başka bir takımı götürmeyi düşünmek elbetteki düşünülemezdi. Bu sebeple Fenerbahçe’ nin Beşiktaş ile oynayacağı kupa maçı ertelenerek 03.04.2007 tarihinde Fenerbahçe özel izinlerle tam kadro Şam’ a götürüldü. Al İttehad takımıyla yapılan maçtan sonra Başbakan’ da Fenerbahçe uçağına bindi, uçak önce Ankara’ ya indi, Başbakan kafileden ayrıldıktan sonra da İstanbul’ a devam etti. Haberin linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

 

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/03/spor/spo02.html

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/04/spor/aspo.html

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=522274

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=522774

2008 yılında Aziz Yıldırım’ ın İhsan Kalkavan(cemaate olan bağlılığını kendi ağzından beyan eder) ile birlikte Azerbaycan’ a gidip maç izlemesi de var ki neredeyse hiç haber olmadı. Bu çok ilginç kafile de bir de Mahsun Kırmızıgül ve Oktay Derelioğlu vardı. O zamanlar epey merak etmiştim işin detaylarını ama büyük bir ustalıkla geçiştirilmişti bu haber. Bu haberin linki de; http://spor.haberler.com/aziz-yildirim-ihsan-kalkavan-oktay-derelioglu-ve-haberi/

Yine geçtiğimiz 10 yıl süresince çok gördüğümüz bir manzara ile devam edelim. 19.04.2011 tarihinde Aziz Yıldırım takım kaptanı Alex ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ı ziyaret etmişti. Aziz Yıldırım ile Başbakan son derece samimi bir sohbete girişmiş, Aziz Bey Başbakan’ a forma, Başbakan’ da Aziz Bey ve Alex’ e imzalı kravatını hediye etmişti. (İlahi bir tesadüfle bu ziyaretten 3 gün sonra da Aziz Yıldırım’ ın 45 günlük hak mahrumiyeti cezası 21 güne indiriliyordu) Tabiki bu günlere geri dönünce insan en çok taraftar yorumlarını merak ediyor, bakın bugün cemaat bizi ele geçirecek diyenler o zaman ne demişler; Fanatik Fenerli rumuzlu kullanıcı: Zaten Fenerli Başbakan, Ama 9 Yılda Birkez Fener Maçına Geldi.Oda Milan Maçı.Gerçekten Spora Siyaset Karıştırsa Fener İki Kez Son Maç Şampiyonluk Kaçırdı.Öylemi Olurdu ACABA ?

Haberin linki: http://spor.milliyet.com.tr/tamamen-sembolik/spor/spordetay/20.04.2011/1379999/default.htm

Taraftarın 3 Temmuz’ dan önceki tutumu için aşağıdaki resme bakmak yeterli.

 

Şimdi de mevcut Fenerbahçe Yönetim Kurulu’ na bakalım. Cihan Kamer malumunuz. Cemaat ve mevcut iktidar ile ilişkileri yadsınamaz. Muhalefetin Cihan Kamer yasası dediği bir yasayı bile onca eleştiriye rağmen geçirmişti iktidar partisi. Bir diğer isim, Hüseyin Ersan Topbaş. Soyadın da anlaşılacağı üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ ın oğlu.

Cemaatin Fenerbahçe’ ye son hediyesi ile de yazıyı bitirelim. Ülkersports Arena. İstanbul’ un en gözde yerleşim merkezlerinden birisi konumundaki Ataşehir’ in kalbine devasa bir tesis yaptı Ülker gurubu. Bu tesisi de isim hakkını verdiği Fenerbahçe’ nin hizmetine sundu. Zaten önünden geçerseniz de Fenerbahçe bayraklarını rahatlıkla görebilirsiniz. 15.000 kişilik bu tesis 25.01.2012 de kapılarını taraftarlara açtı. Ne hikmetse cemaat bizi ele geçirecek diyen taraftalar cemaat parasıyla yapılan bu tesise gitmekten hiç imtina göstermediler, göstermiyorlarda.

Tüm bu argümanları alt alta koyduktan sonra son bana göre ortaya çıkan sonuç: Fenerbahçe camiası cemaati(mevcut durumda güce eşittir) kendi eliyle kulübün içerisine, yönetime sokmuştur. Hadi diyelim cemaat yaptı bu işi, peki bu adamlar bu tarlaları zorla mı ektirdi? Aziz Bey’ e zorla mı taş ocağı işçisi ayarlattılar. Fenerbahçe camiası kendi iç hesaplaşmasını yapmalıdır. Netice itibari ile Fenerbahçe yönetimi kaos yaratıp sonra o kaosun mağduru olduğunu açıklayarak önce kendi taraftarına ihanet etmektedir. Taraftarların da içi boş yorumları bir kenara bırakarak bu duruma düşmelerine sebep olanlardan hesap sorma zamanı gelmiştir. Ne ilginçtir ki camiayı bu duruma düşüren adamların hepsi bu günlerde hafta sonundaki kongrede yöneticiliği bırakacaklarını sırayla açıklamaktalar. Haklı olduklarına inansalar bu kahraman olma fırsatını neden kaçırsınlar ki?

 

Son olarak da bütün bu süreçte bir başka komedi de muhalefet partileri oldu. Özellikle de CHP. CHP sırf Fenerbahçe oylarını alacağım diye hem kendisiyle, hem seçmeniyle, hem de ideolojisi ile çelişmeyi göze alacak hareketler içerisine girdi. CHP özelinden tüm Sosyal Demokratlara sormak istiyorum: Aziz Yıldırım’ ın Nato müteahhidi bir silah taciri olduğunu ne çabuk unuttunuz. İkincisi Aziz Bey ve ekibi alelade bir suçtan değil, emek hırsızlığından yargılanıyorlar, siz emeği böyle mi savunuyorsunuz? Dışarıda iken CHP’ yi bir defa bile ziyaret etmeyen(en azından medyada reklam yaparak) Aziz Yıldırım’ ı cezaevinde ziyaret etmek ne demek oluyor? Aziz Bey dışarı çıkınca ilk ziyaret edeceği lider Recep Tayyip Erdoğan olacaktır, iseyenle iddiaya girebiliriz. CHP’ nin bu tutumu içimi acıtıyor, umarım bu yanlışlarından bir an evvel dönerler.

 

 

“Cemaat FB’ yi Ele Geçirecek –Mağdur Edebiyatı Zirve-” için 1 Yorum

  • mert diyor ki:

    bu konuda bugüne kadar hepimizin dile getirdiği ilişkileri 1 yazıda topladığınızdan dolayı kendi adıma sizleri tebrik ederim. (blogunuzu daha sık ziyaret edeceğim iyi günler)

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar