PostHeaderIcon Zorunlu açıklama

Yazılanları büyük bir üzüntü ile okuduğumuzu belirtmeliyiz. Yazılanların büyük bir hezeyanla yazılmış olduğunu görmekteyiz. İlgili yazı özellikle site adminimiz Barış Cenk Akkaya’ ya ve genel olarak site yayın politikamıza eleştiri ve saldırı niteliğinde. Cenk Bey kendi şahsına yapılan saldırıyı cevapladığı gibi hakkını başka platformlarda da aramak hakkını kullanmış veya kullanacaktır. Site genel yayın politikasına yönelik yapılan saldırılar için ise gerekli cevabımızı sizinle paylaşmak istedik.

Site yönetimi olarak transfer duyumcularından rahatsız olduğumuzu daha önce forum içerisinde yazdığımız çeşitli mesajlarda da belirtmiştik. Uzun süredir bizimle birlikte olan üyelerimiz de bu konudaki hassasiyetimizi bilmektedirler. Kaldı ki forum kurallarımız içerisindeki bir maddede de kaynak belirtmeksizin haber paylaşmak yasaktır maddesi bulunmaktadır. Bahse konu olan haber henüz resmi site veya bir yönetici tarafından yalanlanmadığı gibi Türkiye’nin önde gelen spor gazeteleri tarafından da gündeme getirilmiştir. Aynı haber bize saldıran internet sitesinde de mevcuttur.

Bir diğer eleştiri de habere konu olan futbolcu ile ilgili. Bu futbolcu Galatasaray, a hatta Türkiye’ ye gelir miymiş. Galatasaray 25 milyon taraftarı olan bir takımdır, kaldı ki sadece yurt dışı taraftar sayısı dahi Arsenal’in taraftar sayısından fazla olabilir. Galatasaray büyük bir camiadır, Türkiye futbol piyasası da artan gelirlerle birlikte yükselen bir piyasadır. Galatasaray futbol takımının başında Frank Rijkaard  gibi bir futbol fenomeni vardır. Şu anda devam eden Fifa Dünya Kupası’nda en çok beğenilen orta saha oyuncularından Elano Blumer bizim futbolcumuzdur. Meksika Milli Takımı’nın en dikkat çeken oyuncusu geçtiğimiz sezon Galatasaray forması giymiştir. Cassio Lincoln transfer edildiğinde Almanya’da yılın yabancı futbolcusu apoleti ile transfer edilmiştir. Yine rakiplerimizden Fenerbahçe 20 yaşındaki bir futbolcuyu Chelsea’ den, Beşiktaş 27 yaşındaki bir dünya yıldızını İnter’ den transfer etmiştir. Şartlar oluşursa pekala Galatasaray’ da Song’ u transfer edebilir.

Evet, haberi ilk site olarak biz yaptık. Güvenilir bir kaynaktan aldığımız duyumu Galatasaraylılar ile paylaştık. Bunun neresi yanlış da bu kadar tepki aldık açıkçası hala daha anlayabilmiş değiliz.  Türkiye de çıkan günlük gazeteler duyum dahi almadan her gün onlarca isim ortaya atıyorlar. Bu kadar hassasiyeti ve tepkiyi onlara göstersek yıllardır özlemini çektiğimiz sorumlu habercilik anlayışını yerleştiririz. Ama bize bu saldırıyı yapanlar kendi internet sitelerinde de doğrulanmamış bu haberleri paylaşmaktalar. Onların penceresinden bakıldığında X gazetesindeki bir haberden farksız olan bir haber için neden bu kadar ağır bir saldırı yapılmıştır açıkçası bunu da anlayabilmiş değiliz. Türkiye de yayın yapan gazetelerde çıkan ve gerçekleşmeyen tüm transfer haberlerine de aynı tepkiyi veriyorlar mı acaba? Mevcut yazının sadece bu bölümü dahi yazının amacının site yönetimimize saldırı olduğunu göstermektedir, bir Galatasaray taraftar sitesinin aynı amacı güden diğer bir Galatasaray sitesine bu şekilde saldırmasının yorumunu da siz değerli Galatasaraylılara bırakıyoruz.

Biz site yönetimi olarak yaptığımız haberin arkasındayız. Galatasaray kulübü resmi ağızlardan yalanlama yapana kadar da arkasında durmaya devam edeceğiz. Gerekirse tüm Galatasaraylılardan özür dilemek de bizim için hiç sorun olmayacaktır. Yıllardır bu platformda (www.gs1905.org dahil) yalan haberlere karşı çıktık tepki gösterdik.
Biz bu yola çıkarken hiçbir zaman maddi getiri düşünmedik, hala da düşünmemekteyiz. Bizler yıllarca başka bir platformda yazdık, orada sitenin ne kadar geliri olduğunu sitenin sahibine bir kez olsun sormadık. Orada site sahibi arkadaşımızın artık bu işi götürmek istememesi ve sitenin işleyişinin tıkanmasından sonra bir yerde zorunlu olarak yeni bir platform kurduk. Bize 3 kuruşun peşinde yakıştırması yapanlar kendi internet sitelerinde forumun mesaj içlerine ve mesaj aralarında dahi reklam almışlardır. Bu platformun devam edebilmesi için yapılan harcamaları ve reklam gelirlerini isteyen herkesle paylaşabiliriz. Ne hit düştü diye ne de yükseldi diye en ufak bir kaygımız bugüne kadar olmamıştır, olmayacaktır da.

Biz yıllardır çeşitli platformlarda bilinçli taraftar olabilmek, bizden büyüklerden ve deneyimlilerden bir şeyler öğrenmek, öğrendiklerimize de Galatasaraylılar ile paylaşmak için çabalıyoruz. Bu paylaşımlarda bir kez olsun amacı Galatasaray olan(en azında öyle olduğunu belirten) bir platform hakkında olumsuz tek kelime sarf etmedik. Yapılan saldırıyı biraz da bu sebeple anlamakta güçlük çekiyoruz. Biz bir haberle bu günlere gelmedik, bir haberle de rezil olmayız. Böyle mesnetsiz bir saldırıya hedef olduğumuz ve bu yoğun gündem içerisinde istemeden de olsa bir kirlilik yarattığımız için tüm Galatasaraylılardan özür dileriz.

Aslanyürekliler.com

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar