PostHeaderIcon Yönetim Doğruyu Yapınca

Beşiktaş Maçından beri süre gelen kötü futbol dün akşam son buldu diyebiliriz eksiklerimiz yokmuydu vardı ama o eski kopuk kopuk oynayan savruk disiplinsiz oynayan takım dün sahada yoktu.Peki ne oldu’da bu takım değişti evet ne oldu?Yönetim uzun süredir futbolcularımızı her kötü sonuçtan sonra sabırla teselli ediyordu ama artık bunun çok bir fayda göstermeyeceğini anladılar ve kaptanlarla profesyonelce bir görüşme yapıldı bana gelen haber bu yönde zaten sahadada bunu görmek çok zor değildi.

Bir takım 3 günde bu kadar değişemez buna imkan yok ancak bir konuşma insanın kanındaki adrenalini harekete geçirir ve dün izlediğimiz sahanın her yerinde rakibe basan korokor mücadele eden takımı ortaya çıkartırdı bu yüzden yönetimimizi tebrikediyorum.

Maça gelince dün 4-6-0 taktiğinin tutmak üzere olduğunu gördük eğer bu oyun disiplininde önümüzdeki yıl yapılacak maçlarda’da aynen devam ederse bu takım iki yıl içinde kesin bir avrupa şampiyonluğu sevinci yaşatacaktır bizlere.

Eksiklerimiz yokmu var defansta ve ortasaha defans arasında topu çıkartacak oyuncu kalitesinde bir eksiklik var bu kesin stoperlerimizinde topu oyuna sokma kalitesi düşük olunca defansta hep daha çok mücadele etmek zorunda kalıyoruz ve mecburen ilerde top yapan arda gibi oyuncular daha çok efor kaydetmek zorunda kalıyor dün ilerdeki oyuncu kalitesinde sınırlı kalınca takım çok mücadele etmek zorunda kaldı.

Ama dün sahada parlayan biri vardı Caner Ardayla muhteşem oynadılar ve ilerdeki o sorunu hatta ortasahanın gerisine kadar gelerek özellikle caner çıkardığı toplarla uzun driplinglerle bize büyük bir futbol ziyafeti çektirdi.

Dün ayhanda bir başka oynadı belkide ortasahada koşan sayısı artınca oda rahatladığı için kalitesini ortaya koydu özellikle mustafa sarp ile iyi bir uyum içindeydiler.Herşeyden önemlisi dün saha içinde birbirine kızan oyuncular yoktu yediğimiz golde herzamanki arka direk hatası yapılmasına rağmen oyuncular birbirine destek oldular.

Medya bir iki küçük tartışmayı büyütsede onların görevi bu zaten maç sonundaki bir bütün olmaları herşeyin sahada kaldığını gösteriyordu.

İnşallah dün akşam kötü gidişin sonu olmuştur şimdi bazıları bu işi yabancıların olmamasına bağlıyacak yönetim ve başkan başladığı bu işi yarım bırakmayacaktır ve yeni geliceklerle mevcut yabancılarıda bu kadronun içinde kaynaştırıp o eski güzel günlere götürecektir bizi.

Evet artık transfer dönemi başlıyor 3 mevkiye iki tane onbir oynayacak oyuncu birde ileriye dönük bir oyuncu alınacak diye duydum yönetim eminim transferde herzaman olan başarısını pekiştirerek devamedicektir.

2010 Yılı inşallah hepimize bol başarılı bir yıl yaşatır evet arkadaşlar 2010 demişken hepinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlayıp 2010 yılının sağlık mutluluk bol kazançlı ve bol sarı kırmızılı geçirmenisi dilerim.

Herşey Gönlünüzce Olsun .

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar