PostHeaderIcon ” Servet ” Teptik


Hagi ile beraber çıktığımız 2 maçta başarılı sonuçlar alıp, üst düzey mücadele etmiştik.. Oyunun bazı bölümlerindede iyi bir oyun ortaya koyarak izleyenlere keyif veren bir performans ortaya koymuştuk.. Bu geçen 2 maçtan sonra deplasmanda oynayacağımız Trabzonspor maçındada umutlarımız yüksekti..Bursaspor ve Kayserispor’un puan kayıpları sonrasında Trabzonspor’uda yenip yukarılara tırmanmayı hedefliyorduk..

Maça, Kadıköy’de Fenerbahce’ye karşı oynadığımız sistemle başladık.. Bu sistemi Trabzon’dada başarıyla uygulayıp galibiyetle ayrılmayı planlıyorduk, ama evdeki hesap çarşıya uymadı..Rakibe sürekli orta sahada baskı yapıp nefes aldırmadık ama bizde oyunumuzu oynayamayarak pozisyona giremedik.. Bu oyun 2.yarıdada devam etti, hatta Trabzonspor üstümüze daha fazla gelmeye başladı..Bu sıralarda Hagi’nin yaptığı hatalı oyuncu değişikliğiyle orta saha üstünlüğünü Trabzonspor’a kaptırdık.. Cana’nın yerine Barıs oyuna girince orta sahadaki o üstünlüğümüzde kayboldu ne yazık ki..

Servet’in yaptığı büyük hata sonucunda 75.dakikada kalemizde golü görerek umutlarımız yok denecek kadar aza inmişti.. Bu dakikadan sonra çabalarımız sonuç vermeyince maçın son dakikalarında 1 gol daha yedik ve maçı 2-0 mağlup tamamladık..

Bu mağlubiyetle ligin henüz 11.haftasında aldığımız 5.mağlubiyetle lider Trabzonspor’un 10,  2.sıradaki Bursaspor’unda 9 puan gerisine düşüp şampiyonluk ümitlerimizin dahada azalmasına engel olamıyorduk..

Güvenimiz Kalmadı Başkan !!!

Tabi bu uzun maratonda nelerin bizleri beklediğini bilemiyoruz ama bu saatten sonrada öyle hadi canım biz şampiyon olacağız diye birşey yok ortada.. Şampiyonluk şansımızın çok ama çok az ihtimal olduğunu hepimiz biliyoruz.. Büyük bir mucize olmadığı takdirde bu yılıda kaybetmiş olacağız..

Ama başkandan erkekçe bir açıklama beklerdim ben bu konuda..

Çıkıp dese ki ;

”Bizim bu yıl yapacaklarımız bunlar, şampiyon olabilecek bir kadro kuramadık, hatalar yaptık, ama Hagi – Tugay ikilisi ile oturup bir değerlendirme yaparak gelecek yılın takımını oluşturmaya şimdiden başlayacağız.” açıklamasını yapsa ki, bu taraftarlar anlayışla karşılayacak ve o kadarda eleştirmeyecekti.. Başakana olan güvenimiz devam edecekti…

Oysa o çıkıp ” Bu yıl en büyük rakibimiz Fenerbahce, bu yıl şampiyon olacaz, çok kaliteli kadro kurduk. ” açıklamalarıyla hem bizlerin, hemde tüm spor severlerin tepkisini sonuna kadar çekiyor… Ve onca duyulan güveni çok şiddetli bir şekilde sarsıyordu..


Son Söz ;

Tabi ki bu saatten sonra şampiyonluk şansımızın mucizelere kalmış olması nedeniyle Hagi ve Tugay’a çok daha fazla yük düşecek..

Tabi ki Hagi ve Tugay kendi kurdukları bir takımı almadılar, belkide hiç istemedikleri tarzda olan oyuncularla oynamaya mecbur kalmış durumdalar..

Ama şu durumda Hagi ve Tugay ikilisinde en ufak bir suç görmüyor, her ne olursa olsun sonuna kadar arkasında durulmasını bekliyor ve umuyoruz..

En azından hakları olan, kendi takımlarını bugünden itibaren kurmaya başlayıp gelecek yıl nasıl bir performans sergileyeceklerini görmemiz lazım…

Eğer ki Hagi ve Tugay ikilisinide sezon sonuna kadar gönderirlerse, artık diyecek hiçbir şey kalmayacak ve yolun sonuna gelmiş olacağız..

Yönetimin, en azından bu güveni sarsılmış olan taraftarlara karşılık Hagi ve Tugay ikilisinin sonuna kadar arkasında durup, bu ikilinin her söylediklerini harfi harfine yerine getirmeleri gerekir…

Takımın daha iyi günlere gelmesi dileğiyle …!!!


Saygılarımla Faruk Tan

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar