PostHeaderIcon SAMI YEN HAKKINI SIZE HELAL ETMIYOR

Ali Sami Yen’e veda maçımızdı Gençlerbirliği karşılaşması..

Nice zaferlerin yaşandığı, nice tarihlerin yazıldığı,

Barcelona, Real Madrid, Man. Utd. , Milan, Chelsea, Dortmund, İnter, Juventus, Arsenal, Leed Utd. , Liverpool, Roma ve daha nicelerinin gelipte cehennemden çıkamadığı bir mabedimizdi Ali Sami Yen..

Türk futbol tarihinin en büyük başarılarının yaşandığı yerdi Ali Sami Yen..

Ama artık veda etme zamanıydı Ali Sami Yen’e.. Daha modern ve daha büyük bir stada geçecektik ligin 2.yarısından itibaren..

Ali Sami Yen’i yıkıp yerine alış- veriş merkezi açacaktılar..  Takım öyle kötü bir durumdaydı ki bu sezon, hiç olmazsa bu veda maçında iyi oynarlar, herşeyleriyle mücadele edip ne yapar ederlerde bu maçı alıp tarihe geçerler diye düşünmüştük..

Ama bu futbol cahillerine veda maçıda işlemedi.. Nice zaferlerin yaşandığı mabedimizin yıkılacağı umurlarında bile değildi.. Bildikleri gibi oynadılar ve yine çok rezil bir şekilde ligin zayıf takımlarından Gençlerbirliği’ne 2-0 mağlup oldular..

Aslında alıştık biz bu mağlubiyetlere, öyle bir alıştık ki artık normal bir galibiyet bizlere büyük bir başarı gibi geliyor..  Mağlubiyet değilde mabedimize böyle kötü bir takımla veda etmemiz koyuyor bizlere… Yönetiminden tut, futbolcularına kadar, malzemecisine kadar hiç kimse hak etmiyor bu formanın, bu armanın büyüklüğünü..

Hiç maç analizine girmeyecem, zaten girilecekte hiçbirşey yok ortada.. Sahaya çıkan bu futbol cahillerinden oluşan kadro hiçbirşeyi haketmiyor, bu formanın büyüklüğünü bilmiyorlar.. Arda, Sabri, Cana, Neill, Baros ve Kewell dışında hiç kimse bu formayı sırtlarına geçirmeyi haketmiyorlar, GALATASARAY isminin ne kadar büyük olduğunun farkında bile değiller.. Bu saydığım 5 futbolcu dışında alayının temizlenmesi gerekiyor..

Bu takımın düzelebilmesi ve eski Galatasaray’ı tekrar izleyebilmemiz için nelerin değişmesi gerekir ;

Öncelikle yönetim defolup  gitmelidir..

Yeni gelecek yönetimle beraber takıma öncelikle çok iyi ve her yönüyle 10 numara bir teknik direktör getirilmelidir..

Gelecek teknik direktörle beraber yapılacak operasyonla bu takımda 4 veya 5 futbolcu dışında hiç kimse kalmamalıdır..

Ardından bu formanın, bu armanın, GALATASARAY isminin ne kadar büyük olduğunu bilen, bu forma için canını veren, sonuna kadar savaşan, aynı zamanda kalitelerinden şüphe duymadığımız bir takım oluşturulmalıdır..

ELVEDA ALI SAMI YEN..

SAMI YEN HAKKINI SİZE HELAL ETMİYOR…

SAYGILARIMLA FARUK TAN

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar