PostHeaderIcon Rijkaard gitti, artık sıra Adnanlar’da

Galatasaray muhtemelen tarihinde olmadığı kadar kötü yönetiliyor. Pazar gecesi 2.Başkan çıkıp her hafta Salı yapacakları yönetim kurulu toplantısını bir gün önce çektiklerini ve çok önemli kararlar alacaklarını açıkladı.

Ertesi gün geç saatlere kadar tüm Türkiye nefesleri tuttu bekledi. Kapıda yine sayın Helvacı çıkıp bu sefer de önemli kararlar aldıklarını hafta içi bunları herkesin göreceğini söyledi.

Bugün öğlene doğru nihayet Rijkaard ve ekibi ile haklı olarak yolları ayırdıkalrını duyurdu G.Saray resmi sitesi. Sabahtan beri bu seferde hayat durdu yeni teknik direktörü bekliyor tüm sporseverler.

Önce Hikmet Karaman, sonra Hakan Şükür, sonra tüm Galatasaraylılar’ın dört gözle beklediği İmparator Fatih Terim isimleri ciddi şekilde gündeme geldi ama hiç biri gerçeğe dönmedi. Hepsinin koskoca Galatasaray kulübünü reddettiği bilgisi geldi.

Hatırlayın evelki sene de Skibbe gönderilince yerine antrenör bulamamıştı Adnan Polat ve ekibi. En sonunda camianın evladı Büyük Kaptan Bülent Korkmaz gelip kendi kariyerini yakarak Galatasaray’ın o kötü döneminde ateşten gömleği sırtına geçirmişti.

Şimdi düşünüyorum da Adnan Polat yönetime geldiğinde Erik Gerets vardı. Tarihin en anlamlı şampiyonluklarından birini kazanan Gerets ilk fırsatta gönderildi yerine Feldkamp geldi. Yaşlı Kalli de sezonu göremedi. Emektar Cevat Güler yönetiminde son 6 maçı kazanıp bir başka mucize şampiyonluğu kazandı Galatasaray futbol takımı.

Tabi o da yeni sezonu görmedi. Önce Kalli sonra Skibbe’yle macera arayan A.Polat Haldun Üstünel’in yoğun çabalarıyla Frank Rijkaard’ı teknik direktörlüğe getirdi. Ligi üçüncü sırada bitirince kendini başarılı bulan Rijkaard’ın bombası bu yıl çok erken patladı ve hiç derbi oynamadan 8 maçın yarısında mağlup oldu, takım UEFA’dan ön elemede elendi. Nihayetinde haklı olarak o da kendini kapının önünde buldu.

Şimdi hepi topu 2 dönemde 6. teknik adamını arıyor Adnan Polat ve yanından hiç ayırmadığı Adnan Sezgin ikilisi. Ama çaldıkları her kapı yüzlerine kapanıyor. Koskoca Galatasaray haftasonu ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maça A2 takımı antrenörü Tugay Kerimoğlu ile hazırlanıyor.

Belliki muhteşem başkan Adnan Polat’ın ne bir B planı ne de bir C planı varmış. Yapılan kalitesiz transferlere, Rijkaard ve takım arasında oluşan sevgisizlik ortamına, alınan tüm kötü sonuçlara ve herşeyin ötesinde tüm taraftarlar ve Galatasaray camiasında bir tek seveni bulunmayan Adnan Sezgin hala bu kulüpten maaş almaya devam ediyor.

Bunlar teknik direktör kıyımları. bir de futbolculara bakalım. Yok merak etmeyin yapılan tüm transferleri değil sadece bir kaç tanesini hatırlatacağım sizlere.

Steaua Bükreş ile Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynuyoruz, kaybedip eleniyoruz. Ardından Milan Baros ve bir yabancı kaleci transfer ediliyor. Takım UEFA’da Kadıköy’de oynanacak son finali hedeflemiş, koşa koşa gidiyor hedefe. Adnan Poalt devreye giriyor, takımın en iyi stoperi Meira’yı geri kalan tüm stoperler sakatken sezon ortasında başka bir takıma satıyor. Aklınca nakit girdi sağlıyor takıma, oysa takımın şampiyonluğunu, geleceğini satıyor. Bitti mi sanıyorsunuz? Hayır bitmedi.

Baros sakat, Kewell sakat ancak takımın hem ligde hem Avrupa’da iddiası var. Santfor gerekli. Başkan ne yapıyor. O ana kadar takımın en golcü oyuncusu Nonda’yı devre arası gönderiyor. Yerine de Avrupa Ligi’nde oynama şansı kural gereği bulunmayan Jo Alves’i transfer ediyor. Göndermekten çekindiği kaleci Fener maçında orta sahadan gelen kaplumbağa hızındaki topu içeri aldı ve bir daha G.Saray forması göremedi. TV’lere çıkıp kaleciyle yolları ayırdık dedi. Kovduğunu söylediği kaleci sezon başı kampına katıldı. ligler başlarken kulüpten ayrıldı.

Ön elemeler oynandı, takım rezil oldu elendi. Adnanlar A.Ş. transferin son gününde Wolfsburg’tan Misimoviç ve Liverpool’dan Insua’yı transfer etti. Onlar da henüz uyum sağlayamadı, takım yerlerde sürünüyor.

Yarım sezon boyunca şans verilen ve hiç bir verim alınmayan Aydın Yılmaz devre arası Eskişehirspor’a satın alma opsiyonuyla kiralık verildi. Eskişehirspor’un başkanı bile 3,5 yıllığına Aydın’ı renklerimize bağladık dedi. Toplamda 3,5 maç oynamayan Aydın sezon başı geri geldi şimdi kurtarıcı diye her maç sahaya sürülüyor, tahmin edersiniz ki kendini bile kurtaramıyor.

Şu anki görüntü de Rijkaard’ın gönderilmesi Adnan Polat’ı kurtarmayacak gibi duruyor. Başkanlığa ilk seçildiğinde camianın çoğunluğunun desteğini alan A.Polat şimdi tamamını karşısına almış görünüyor. Her ne kadar bu takımın geleneklerinde erken seçim pek sözkonusu olmasa da ufukta mutlak suretle erken seçim görünüyor. Çünkü sportif başarının olmadığı yerde idari başarıdan söz etmek mantıklı değildir.

Bu kadar kısa zamanda bu kadar çok hoca değiştiren kişinin artık kendisinin değişmesi gerektiğini tüm Türkiye gördü. Bakalım kendisi ne zaman görecek?

Güçlü Gönüleri

http://www.bindokuzyuzbes.com/content/view/661/27/

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar