PostHeaderIcon Karabük’te Çifte Yas

Aslında güne çok kötü başlamıştık tüm Galatasaray’lılar olarak.. 

Frank Rijkaard’ın doğum gününün ardından sonraki gün babasını kaybetmesi biz Galatasaray’lıları ve tüm futbol camiasını derinden üzmüştü.. 

Buna rağmen adam gibi adam olduğunu gösteren Rijkaard büyük bir fedakarlıkla takımını yalnız bırakmamış ve Karabük’teki maçta takımının yanında olmuştu.. 

Futbolcularımızın yapacakları tek şey Rijkaard’ın bu kötü gününde iyi bir oyun karşılığında 3 puanı alıp ona yardımcı olmaktı.. 

Maça patates tarlasında başladık ve henüz 0.40 Dk.’da hakem Aytekin Durmaz’ın komedi olacak bir şekilde verdiği penaltıyla maça adeta 1-0 geride başlıyorduk..Takımımız resmen berbat oynuyor ve bir türlü maça konsantre olamıyordu..Karabük’ün geliştirdiği tehlikelii ataklar sonrasında 11.Dakikada duran toptan yediğimiz golle geçen hafta IBB karşısında yaptığımız şeyi bu kez Karabük bize karşı yapıyordu… 

İlk yarıda rakibin kaçırdığı çok sayıda net pozisyona karşılık bizim ise sadece duran toptan Misimovic ile yarattığımız yarım pozisyon vardı.. Aslında skor 2-0 olduktan sonra tüm umutlar bitmişti özellikle bu zeminde oynadığımız için.. 

2.yarının ilk dakikalarına belki sürpriz bir şekilde gol sıkıştırıp umutlarımızın yeşermesini bekledik ama buda olmadı..2.yarıyada kötü başladık ve Karabükspor’un tehlikeli akınları devam etti.. 

61.Dakikada Misimovic ile girdiğimiz %100′lük gol pozisyonu maçtaki ilk pozisyonumuzda..Ardından 75.Dakikada Barış Özbek ile farkı 1′e indirip belki beraberliği kurtarırız düşüncesi doğdu içimize..Bu golden sonra baskımızı azda olsa arttırdık ve girdiğimiz birkaç pozisyonda aradığımız beraberlik golünü bulamadık.. 

Maçın son düdüğü çaldığında ligin 7.haftasında 3.mağlubiyetimizi alarak hüzünlü gecemizde bir hüzün daha yaşıyorduk… 

 
 
 
Tebrikler Emiliano Insua
 
Maçta takımımız adına birşeyler yapmaya çalışan, var gücüyle oynayan tek oyuncuydu Insua..Gerçekten yıllar sonra nihayetinde iyi bir sol bek bulabildik..Defansif özellikleri iyi olan, hücuma sürekli destek veren bir oyuncu Insua..

Yaşı henüz 21 olmasıda ilerleyen yıllarda adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor..Umarız sezon sonuna kadar opsiyon hakkını kullanır ve ucuz sayılabilecek bir bonservis ücretiyle Insua’yı kadromuza katar ve uzun yıllar sol bekte sıkıntı yaşamayız..Geldiği günden bu yana uyum sorunu yaşasada sol bekteki sağlam görüntüsüyle kendini belli ediyordu zaten… 

Bravo Insua, takımın bu kadar kötü olduğu bir günde canını dişine takarak birşeyler yapmaya çalışan tek oyuncu olman bizleri senin adına umutlandırıyor ve bu kötü günümüzde ufak bir teselli veriyor.. 

 
Tabiki bu kötü oyun devam etmeyecek..
 
Tabiki Arda, Baros, Servet geri dönecek..
  
Tabiki Sabri 90 dakika oynayacak kıvama gelecek…
 
Tabiki Misimovic, Kewell, Pino, Cana form tutacak..

İşte o zaman daha iyi bir Galatasaray izleyecez.. Henüz 7.haftadayız ve karamsarlığa kapılacak bir durum yok ortada, bu takım düzelecek bunu biliyoruz, bu takım form tutacak bunuda biliyoruz… 

Hiçbir şekilde karamsarlığa kapılmıyoruz ve ilerleyen haftalarda daha iyi bir Galatasaray izleyeceğimizi dört gözle bekliyoruz… 

 
 
Acın Acımızdır Fraklin Edmundo Rijkaard

 

Bu hüzünlü gününde takımı yalnız bırakmayarak Karabük karşısına çıktığın için tüm Galatasaray’lılar olarak sana teşekkür ediyor ve acını paylaşıyoruz..Senin acın bizimde acımızdır..

Başın sağolsun Rijkaard…

 

Saygılarımla Faruk Tan

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar