PostHeaderIcon Geliyoruz !!!

Hagi ile birlikte çıktığımız ilk maçta derbide gösterdiğimiz üstün mücadele, hırs, takım ruhu ve göze hoş gelen futbol nitekim hepimizi memnun etmişti..Galibiyeti kaçırdığımız için buruk bir sevinç olmasına rağmen hepimiz verilen mücadeleden memnunduk..

Bu şartlarda Ali Sami Yen’de Hagi ile ilk maçımıza çıkıyorduk Antalya karşısına.. Tribünlerin tıklım tıklım dolması, Hagi ve Tugay ikilisine açılan pankartlar, ve sanki şampiyon olmuşcasına coşan taraftarların önünde başladık maça..

Elano, Baros, Arda, Kewell, Ayhan gibi takımın hemen hemen yarısının olmayışı hepimizi korkutuyordu bu maçta..

Maça taraftarlarımızında müthiş desteğiyle baskılı başladık ve oyunu rakip alana yıkmayı başardık.. Üstün mücadele, hırs, takım ruhu bu maçtada üst düzeydeydi.. Baskımızın sonucunu 31.dakikada kullanılan korner atışında Misimovic’in asistini gole çeviren Servet’le alıyorduk..Bu golün ardından baskımızı dahada arttırıp Pino’yla çok güzel bir gol daha buluyor ve maçı 34.dakikada 2-0′a getirmeyi başarıyorduk.. Bu golün hemen ardından Antalyaspor’un santra vuruşuyla maça başlamasının hemen ardından yapılan baskıyla Pino topu kapıp müthiş bir şut daha çıkarıyor ama bu kez kaleci Ömer topu çelmeyi başarıyordu.. Üst üste çok tehlikeli ataklar geliştiriyorduk, nitekim 36. dakikada Pino’nun müthiş ortasını Misimovic kale çizgisinin üzerine yuvarlıyordu ama Neill topa yetişemiyor mutlak bir golden daha oluyorduk…

İlk yarıyı çok iyi bir mücadele ve oyunla 2-0 önde tamamlıyorduk…

2.yarıya Antalyaspor biraz daha risk alarak başlıyordu.. Nitekim baskısını kalemizde hissettiriyor ve 55.dakikada kalecimiz Ufuk’unda hatasıyla farkı 1′e indiriyorlardı..Bu golün ardından doğal olarak hepimizde bir korku oluşmuştu.. Ardından oyunun kontrolünü 60 ile 85. dakikalar arasında yine elimize geçiriyor ve çok müsait pozisyonları gole çeviremeyerek farkı açamıyorduk.. Uzatmalarla birlikte kalan son 10 dakikada doğal olarak futbolcularımız skoru korumaya yönelik oynadılar.. Bu bölümde Antalyasapor’un geliştirdiği 2-3 tehlikeli pozisyonda hepimizin yüreği ağzına gelmişti.. Nitekim maçın son düdüğü çalıyor ve çok önemli bir 3 puanı hanemize yazdırarak bu sıkıntılı dönemde puan kaybı yaşamıyorduk..

PINO.. PINO.. PINO..

Kadıköy’de Fenerbahce’ye karşı oynadığı müthiş futbolla herkesin beğenisini kazanan ve haftanın futbolcusu seçilen Pino dün Ali Sami Yen’de Antalyaspor karşısındada maça forvette başladı.. Yine müthiş bir futbol ortaya koyan Pino rakip savunmayı perişan ederek birde süper gole imzasını attı..

Hagi ile birlikte adeta küllerinden doğan Pino biz Galatasaray’lılara Keita’yı unutturacak gibi görünüyor.. Asıl mevkiisi kanatlar olmasına rağmen forvette müthiş bir performans sergiliyor..

Pino’nun gelecek haftalardada bu oyununu devam ettireceğine inanıyoruz..

Tebrikler El Mago !!!

HARIKASIN NEILL !!!

Geldiği günden beri biz Galatasaray taraftarlarının sevgilisi haline gelen Lucas, her hafta olduğu gibi dünde müthiş ve hatasız oynadı..

Topun ona geldiği hiçbir pozisyonda en ufak bir korku duymuyoruz.. Her oynadığı karşılaşmada savunma konusunda daha derli toplu oynuyoruz.. O’nun olduğu maçlarda gözümüz savunmada kalmıyor ve ayrı bir güvenle oynuyoruz..

İlerleyen haftalardada bu performansının altına inmeyeceğinden eminiz..

Allah Nazanlardan Korusun !!!

GEÇİŞ DÖNEMİNDEYİZ !!!

Şu sıkıntılı dönemde alacağımız her maçın çok çok değerli olduğunu biliyoruz.. Çok önemli futbolcularımızın olmayışı ve kondisyon bakımından halen çokta iyi olmadığımızı göz önüne alırsak ilerleyen dönemlerde Hagi’nin kondisyon ve fizik bakımından oyuncularımızı daha üst seviyeye çıkaracağını ve sakatlarında yavaş yavaş döneceğini düşünürsek çok daha iyi bir Galatasaray izleyeceğimizi biliyoruz..

Bu nedenle şu sıkıntılı olduğumuz dönemde alacağımız her maç bizim için çok büyük avantaj sağlayacaktır..

Saygılarımla Faruk Tan

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar