PostHeaderIcon Galatasaray Ruhu

Sen kalk, Ankaragücü’nden Ali Sami Yen’de 4 ye, hafta içinde teknik direktörünü gönder, dev maça 2 gün kala yeni teknik direktörle anlaş..Ve kalk git Kadıköy’de Fenerbahce’yi sahadan sil, istediğini al ve dön..

Olacak iş değil, buna GALATASARAY RUHU denir..

Aslında hafta başından itibaren kulüp içerisinde yaşanan bu krizden sonra Galatasaray’lılar dahil bütün Türkiye karşılaşmanın Fenerbahce tarafından rahat geçeceği konusunda hemfikirdi, hatta abartıp büyük fark olacağını söyleyenler bile vardı..

Ama burda unutulan birşey vardı ;

GALATASARAY RUHU…

Tabi bu zor şartlarda 10 yıldır berabere bile kalamadığımız Kadıköy deplasmanına gitmek nitekim bu maçı almamızın çok çok zor olacağı gerçeğini değiştirmiyordu…

İşte bu zor şartlarda başladık maça..

Herkesin tahminlerinin aksine müthiş bir başlangıç yapıp, ilk yarı adeta Fenerbahce’yi sahadan silip tek pozisyon dahi vermedik.. Sahanın her yerinde rakibe en az 2-3 kişiyle basan, top rakipteyken yaptığı müthiş baskı sonucu Fenerbahce’yi sahasından çıkarmayan, seri ve hızlı pas organizasyonlarıyla müthiş bir pas bağlantısı kuran bir takım vardı ilk yarıda sahada…

Bu güzel futbola rağmen girdiğimiz 3 net gol pozisyonunu değerlendirmeyerek, daha doğrusu rakibin şansıyla topun ağlara gitmemesi bizim için büyük bir şanssızlıktı..

2.yarıda Fenerbahce’nin baskısını arttıracağı düşünülüyordu herkes tarafından..Nitekimde düşünülen gerçekleşti ve Fenerbahce 45 ile 70.dakikalar arasında takımımıza karşı baskısını arttırarak gol bulmaya çalıştı.. Bu dakikalar arasında Hagi’den gelen müthiş hamlelerle Fenerbahce’nin baskısını kırıyor ve son 15 dakikada oyunun kontrolünü tekrar elimize geçiriyorduk.. Elano , Misimovic ve Cana’nın kondisyon eksikliğini göz önünde bulunduran Hagi, bu oyunculardan maksimum verimi alıp sonradan yerlerine taze kanları sokarak maçı istediğimiz sonuçla bitirmemizde büyük pay sahibi oluyordu… Maçın son dakikalarında Emre Colak ve Pino’yla girdiğimiz 2 uygun pozisyonuda şanssızlıktan gole çeviremeyerek Kadıköy’den istediğimiz sonucu alarak evimize dönüyorduk..

TAKIMIN RUHU GHEORGHE HAGI

Sadece ve sadece 2 idmana çıkabildi takımla..Ama onun gelişi çok şeyi değiştirmişti.. Tamam belki büyük bir derbi olduğundan futbolcuların konsantre olması için çok birşey yapılmaya gerek yoktu, tamam belki 2 günlük idmanla takımın kondisyonu en üst düzeye çıkmayacaktı.. Ama onun gelişiyle takımda ayrı bir hava oluştu, takıma adeta özlenen ruh geri geldi..

Müthiş bir taktikle sahaya çıkardı takımını ve Kadıköy’de 10 yıldır kaybettiğimiz Fenerbahce’ye karşı müthiş bir oyunla adeta galibiyeti kaçıran taraf olmuştuk…

Bundan sonraki haftalarda seri galibiyetler ile bu krizden takımı çok iyi çıkaracağına ve ligin zirvesine doğru ilerleyeceğimize hep beraber inancımız tam..

WE LOVE YOU GHEORGHE HAGI…

TUGAY KERIMOGLU

Belkide takımın bu müthiş değişiminde Hagi’den çok Tugay’ın payı var..Hafta başından beri takımla idmanlara çıkarak takıma ayrı bir ruh getirmesi, takıma ayrı bir hava katması dünkü oyunun baş mimarlarından biri yapıyor Tugay’ı..

Hagi ile birlikte Galatasaray’ı dahada ileriye taşıyacağından, takıma gün geçtikçe dahada bir ekip ruhu katacağından ve takımın daha iyi noktalara geleceğinden hiçbir şüphemiz yoktur…

PINO…PINO…PINO

Takıma katıldığından bu yana en iyi performansını sergiledi Kadıköy’de Pino..Kanatlarda değilde bu kez yokluktan dolayı forvet mevkiisinde oynadı ama Lugano ve Yobo gibi 2 tane mücadeleci, fizik güçleri tavan yapmış oyunculara karşı gerçekten müthiş oynayarak çok iyi işler yaptı..

Her topu aldığında mutlaka tehlike yaratan, her kaleyi gördüğü yerde füze gibi şutlar göndererek Volkan’ı çok zor durumda bırakan Pino, maçın yıldızı olmayı başardı benim açımdan.. Dahada iyi olacağından ve Hagi ile beraber iyi işlere imza atacağından eminim…

BAŞKA BİR ELANO !!! Hagi ile birlikte kimlik değiştiren ve müthiş bir performans sergileyen diğer oyuncumuzda Elano..

Hagi’nin geldikten sonra idmanlarda özel olarak ilgilendiği ve güvenini tazelediği Elano, dün Kadıköy’de adeta izleyenleri büyüledi.. Geldiği günden bu yana iyi oynadığı maç sayısı bir elin parmağını geçmeyecek kadar az olan Elano, Hagi ile birlikte adeta Brezilya Milli takımındaki günlerine dönerek çok iyi bir performans ortaya koydu ve Hagi’nin takıma kazandırdığı bir oyuncu haline geldi..

Sahada Brezilya Milli takımında oynadığı mevkiide görev veren Hagi, ayrıca bu oyuncuyu serbest olarak oynattığı için bambaşka bir Elano izledik hep beraber..

İlerleyen haftalarda bu performansını devam ettirmesi ve bu oyununu skora yansıtması dileğiyle…

HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK …

Takımımızın Kadıköy gibi çok zorlu bir deplasmanda oynadığı bu göze hoş gelen ve izleyenlere zevk veren futbolunun ilerleyen haftalarda devam edeceğinden ve seri galibiyetlerin geleceğinden hiçbir kuşku duymuyoruz.. Tabi bir yere vurgu yapmak istiyorum..

Dün akşam pozitif ve göze hoş gelen bir oyun oynadık ama ilerleyen haftalarda bu takıma Baros ve Arda’da girecek.. Bu oyuncularında girmesiyle beraber çok daha iyi ve daha golcü bir Galatasaray izleyeceğimizi düşünüyorum…

SAYGILARIMLA FARUK TAN

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar