PostHeaderIcon Eskiden Avrupa’ya giderdik şimdi uçuruma gidiyoruz!

Yaklaşık bir ay önce 31 Temmuz’da Avrupa’da tur zor, ligde şampiyonluk hayal yazmıştım. O gün henüz Belgrad ile berabere kalmıştık. O satırları yazmadan önce oynanan tüm hazırlık karşılaşmalarını izlemiş ve takımımızın sezonu geç açması ve oynadığı kolay hazırlık karşılaşmalarıyla pek de ümit vermediğini düşünmüştüm.

Ardından fikstür çekilince de ilk 4 haftada bir belki iki puan alırız demiştim. İlk 2 hafta itibariyle sıfır çekip ligin en dibine demir attık. En iyi zamanlarımızda yenemediğimiz Eskişehirspor’u bu kadar kötü durumdayken mi yeneceğiz? Bence şu gidişatta çok zor. Gidişat demişken sayın Mehmet Helvacı Bursa yenilgisinden sonra bir açıklama yapmıştı. ‘Takımda kötü bir gidişat olduğunu düşünmüyoruz. Transfer için çalışmalar sürüyor. Mevcut kadronun Lviv’i rahatlıkla eleyecek güce sahip olduğuna inanıyoruz’ demişti kameralara. Yenilginin şokuyla anlamsız bir demeç verdiğini düşünüyorum. Çünkü dün rakip kaleye bile gidemeyen, galibiyete yada en az 3 gollü beraberliğe ihtiyacı olan takımımız tüm maçı karşı kaleye sadece 2 şut atarak bitirdi. Böylece Sayın Helvacı’ya oyuncular net bir cevap verdiler ve Polyanna yöneticimizin derin uykudan uyanmasını sağladılar.

Bu takımın en zayıf yeri defansı. sol bek Hakan Balta her hafta inanılmaz hatalar yapıp mutlaka gol yememize neden oluyor. Sağ bek Ali Turan ben bu mevkiide oynayamam diyor. Servet hala her yan topta gol atan rakiplere refakatçılık yapıyor. Ayhan dışında hiç bir orta saha oyuncusu 2 pası üstüste yapamıyor, sadece koşuyor, hiç bir işe yaramıyor. Geri kalanlar da sakatlıktan yakasını kurtarıp ara sıra sahaya çıkıp oynamaya çalışıyor.

Yönetim ne yapıyor? Tüm yazı bomboş geçirdikleri yetmiyor hala transfer yapmamakta direniyor. Son 3-4 gün. Aldıkları Pino çok iyi oyuncu, doğru. Ancak sakat. Zaten sağlam olsa o oyuncuyu Monaco size o kadar ucuza satar mı? Ucuza aldığınız her oyuncu belli bir kalitenin altında olacaktır. Lorik Cana’nın bizim kötü orta saha oyuncularımızdan daha iyi mi kötü mü olduğunu söylemek pek mümkün değil. Çünkü henüz eskileri kesip kendine kadroda bir yer bulmayı başaramadı bile.

Alınan Türk oyuncular yetenekli ama çoğu yine sakat. En iyileri Mehmet Batdal ve Musa. Musa henüz çok genç ve yetenekli. Pişip olgunlaşması lazım. Mehmet Batdal ise çok iyi bir oyuncu. Oynadıkça Galatasaray için vazgeçilmez olacak. Ama malesef o da sakatlar kervanına katıldı.

Gelelim yönetime. Tüm camia, taraftarlar, basın, herkes Adnan Sezgin’e karşı. Adnan Polat’tan başka seveni olduğunu da sanmıyorum. Yaptığı, pardon bir türlü yapamadığı transferler de ortada. Ancak hala Başkan onu koruyor, kolluyor. Adnan Polat eminim her Galatasaraylı kadar üzülüyor içinde bulunduğumuz duruma. 10 sene önce zirvesinde yer aldığı kupanın bugün ilk turuna dahi kalamıyor. Tarihinin en kötü lig başlangıcını yapıyor. Ve hiç bir maç daha ileriye gidemiyor. Kahrolduğundan eminim. Bu hafta Eskişehir maçını da kaybedersek ki büyük olasılıkla sonuç o yönde olacaktır, Adnan Polat muhtemelen olağanüstü kongre kararı alıp görevi bırakacaktır. Söylendiği gibi Riva arazisinden nemalanma gibi çirkin hedefler yoksa işin içinde bu yönetim yaptığı bir çok pozitif icraata rağmen sportif başarısızlıkta had safhaya ulaştıkları için onurlu bir şekilde istifa edeceklerdir.

İstifa kurtuluş mu? En azından hoca ve yönetim değişikliği takımı daha olumlu etkileyecek, yeni bir başlangıç yapma şansı bulacak oyuncular. Ali Dürüst başkanlığında Fatih Terim’in idareceliğinde Abdullah Avcı, Arif Erdem, Tugay Kerimoğlu’ndan oluşan bir teknik heyetle tekrar mutlu günlerine dönebilir Galatasaray.

Bize düşen artık sabırla bu değişikliğin gerçekleşmesini beklemek. Çünkü bu gidişatta kulüp karanlıkta kör topal gidiyor. Bir sağa çarpıyor bir sola. Ne şöförü var ne direksiyonu. Freni de patlamış uçuruma doğru gidiyor. Uçuruma düşmeden gereği yapılmalı. Yoksa hiç kimse bu işten yakasını sıyıramaz, Galatasaray taraftarı da bu kişileri asla unutup affetmez.

Güçlü Gönüleri

http://www.bindokuzyuzbes.com/content/view/656/27/

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar