PostHeaderIcon Deniz Bitti

10 mayıs 2008 Galatasaray lig şampiyonu oluyor kadro şöyle Aykut, Sabri, Servet, Emre, Hakan Balta, Barış, Mehmet Topal, Ayhan, Arda, Hakan Şükür, Ümit Karan.
Bu takımdan yedi oyuncu hala takımda dikkat edilirse kadroda yabancı yok zira Bouzid zaten yetersizdi,Lincoln yerlilerin hışmına uğrayıp çürüğe çıkmış ,Nonda yedek Lindeoth ise salonda çalışıyordu.Song parasını isteyince yönetim kapıyı göstermiş ,Carrusca ise geri hizmete yollanmış.
Bütün bunlara rağmen kazanılan bir şampiyonluk var ama değişen bir şey yok Galatasaray gene kötü yönetilmiş resim gayet açık olsa da kazanılan şampiyonluk ayıpları örtmüş aslında bugün o zaman kaybedildi 3 yıldır durum her gün kötüye gitmiş şımartılan oyuncular oyuncağını beğenmeyen çocuklar misali hiç mutlu olmamaktalar.
2006 şampiyonluğunda takım kadrosunda Uğur,Ferhat,Aydın,Mehmet Güven gibi 18-19 yaşlarında paf takım oyuncuları ciddi katkılar yapmıştı.
2006 mart ayında Adnan Polat futbol şube sorumlusu olunca göreve Adnan Sezgin gelmiş ve başlamış genç yetenek avcısı rolüne 2007 yazında, Barış Özbek,Serkan Çalık,Emre Güngör,Servet Çetin,Volkan Yaman,Ahmed Barruso,Lincoln,Linderoth,Nonda gibi 10 alınmış gerekçe olarakta takımı yenilediğini ve bunun tez konusu olacağı söylenmiş.Ertesi yıl tez konusu kesmemiş olacak ki Baros,Kewell,De Sanctis,Meira,Serkan,Alparslan,Ferdi,Yaser gibi 8 oyuncu daha alınmış.
Bu dönemde dikkat çeken nokta sürekli 2. lig veya düşen takımlardan alınan oyuncular ve bu oyuncularla kaybedilen zamanlar , aynı dönemde ilginç olan sürekli kadroya giren alt yapı oyuncularının önünün kesilmiş olması sürekli aldırdığı oyunculara kadroda yer verip alt yapıyı köreltmesi kulübe yapılan en büyük ihanettir.
Transfer konusunda geç kalındığı açık özellikle nisan ayından bu yana hiçbir çalışma yapılamamış olması ,yapılmışsa da bunun uygulanamamış olması sayesinde transferler yapılamamış takım içi denge sürekli dedikodu ortamı sayesinde kaybedilmiştir .Sahaya çıkan takım geçen yıl başarısız olan takımın aynısı durum bu kadar açıkça ortadayken hala güzel laflar söyleyerek taraftarı oyalamayacakları ortada bu durumda yapılacak iş günü değil geleceği kurtaracak hamleler olmalıdır.
Yönetim ve başkan artık bir karar vermelidir kendini kulübün üstünde gören kendi çıkarı için takımı sabote eden oyunculara yol vermelidir.
Alacağı komisyon uğruna oyuncuların gelişimini engelleyen,sürekli kafalarını karıştıran menajerlere dur denmelidir.
Oyuncuların birbirleri ile vakit geçirmelerini sağlayıp Florya’da huzurlu bir ortam tahsis etmelidir.
Teknik heyette oyuncuların değil hocanın saygı duyacağı bir Türk asistan hoca görevlendirmelidir.
Hoca,futbolcu ve yönetim arasında iletişimi sağlayacak dünya futboluna hakim,ülke gerçekleri bilen deneyimli bir yönetici futbol takımına idareci olarak görevlendirilmeli.
Bu önlemler için geç kalınmış olabilir ama unutulmamalıdır ki yarın çok daha geç olabilir.

Muhsin MORDENİZ

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar