PostHeaderIcon BÜYÜK İHANET

Belki de tarihinin en kötü başlangıcını yaptı Galatasaray. Bütün bir yaz boş geçti. Ne adam gibi bir transfer yapılabildi ne de mevcut kadro korunabildi. Ligi hayalkırıklıklarıyla üçüncü bitiren takımdan takımın en iyilerinden Keita ve Mehmet Topal satıldı. Yerine ise iki yeni sakat oyuncu alındı. Gelenler ancak bu takımda yedek olabilir.

Herkes kaleciye küfrediyor. Ne oldu Aykut’un yerine Ufuk oynayınca? Bu takımın en son sorumlusu kalecidir. Çünkü önlerinde oynayan sağ bek Ali Turan bu takımda en iyi ihtimalle yedek olabilir. Hakan Balta ise rezilleri oynuyor. Her gün daha kötüye gidiyor. Bu takım sağ bek ve sol bek olmadan sahaya çıksa daha kötü sonuç alamaz.

Hafta içi hiç bir şey yapamayan kadro aynen sahada. Bu takımda en iyi oyuncu Ayhan. Düşünün, o kadar kötü bir orta saha varki, iki toptan birini rakibe yada taca atan Ayhan en iyi oyuncu. Ayhan’dan başka kimse sorumluluk alıp ileriye doğru oynamıyor. M.Sarp tamamen saklanıyor, Barış çırpınıyor ama yetenekleri sınırlı.

Her maç inanılmaz derecede kolay goller yiyor bu takım. Rijkaard’ın hiç bir katkısı olmuyor. Kanattan oyuncuya orta yaptırırsan böyle golleri de yersin. Balta yok yerinde M.Sarp basmaya çalışıyor ama hiç bir rahatsızlık veremiyor Volkan’a. O da çok rahat bir şekilde orta yapıyor. Defanstan dönen topa adam bomboş kaleye bomboş vuruş yapıyor. Yanında bir tek oyuncu yok. 3 ön libero oynuyor tkaımda hala o noktadan bu kadar kolay bir gol yiyor. Demekki bu adamlarla omuyor. Ayhan, M.Sarp ve Barış yada Lorik Cana ile oynanan her maçı bu takım kaybetmeye mahkumdur.

Rijkaard’ın sisteminde kanatlardan savunmaya destek olan kimse yok. Orta göbek ise bal yapmayan arı. Sadece koşuyorlar. Ne top kapıyorlar, ne de oyun kurabiliyorlar. Hiç bir katkıları olmuyor.

Hücumdan bahsetmeye bile gerek yok. Pozisyonlar tamamen karambol. Baros çok savruktu bugün. Bulunan pozisyonları heba etti. Sadece ilk devre Kewell’ın inanılmaz şutunu kaleci Ivankov direk dibinden çıkardı.

Hakeme gelince, ilginç bir maç yönetti. Ancak Volkan Şen’in sarı kartı varken topu elle bilerek oynaması ve oynadıktan sonra da yaptığı hatanın farkına varıp pişman olması aslında onun 2. sarı kartla oyundan atılması gerektiğinin en önemli kanıtı.

Herşey bir kenara Galatasaray futbol oynamıyor. Oynayamıyor. Her maç bu daha da çok belli oluyor. Haftalardır diyoruz ki dökülüyoruz, hazır değiliz. Ve bu kadro asla 4-3-3 oynayamaz. Şu mübarek Ramazan’da gökten melekler inse de bu takım bu oyunu oynayamaz.

Hiç bir şey oynaymadığımız için de saha oyuncular kenarda Rijkaard çirkinleşip duruyor. Şu anki gidişatta bu kadro ve bu hoca sla ve asla bu sıkıntılı süreçten çıkamazlar. + maçta 1 puan alırız demiştim. Malesef lig başlamadan söylediğim bu tahmin aynen doğru çıkıyor. Bu kötü takımın hafta içi Ukrayna’da haftasonu da Eskişehir’de başarılı olma şansı çok çok az.

Bu gidişatta Adnan Polat, Adnan Sezgin ve Rijkaard’a destek olan herkes bu takıma ihanet ediyordur bana göre. Rijkaard geldiğinden beri bu tkaıma hiç bir şey vermediği gibi her geçen gün geriye gidişini sağladı.

Bütün bir yaz sezonu gerekli transferleri yapamadılar. Dün Beşiktaş’ı yenen İstanbul BŞB’den daha mı zayıf bu takımın kadrosu? Asla değil. Bu durumda bu takımı oynatan Rijkaard ile İstanbul BŞB’yi çalıştıran Abdullah Avcı’yı karşı karşıya getirin lütfen. Hangisi daha başarılı, aklı selim biri çıksın yorum yapsın. Rijkaard hiç bir pozitif katkı yapmadığı gibi sürekli Mehmet Helvacı ve diğer yöneticiler tarafından korunuyor. Tahminim Rijkaard gibi bir ismi takımdan gönderen isim olmamak için ısrarla bu kötü gidişe destek oluyorlar. Kadro zayıf. Hoca zayıf. Moral zayıf. Yönetim zayıf. Bu gidişatı durduracak hiç bir şey görünmüyor.

Acil olarak radikal kararlar alınmalı. Aksi taktirde bu sezon boşa gider. 2. devrede yeni stadda kimseye kombine satamazlar. Takım her geçen gün daha da dibe batıyor. Ve yöneticiler kendi hatalarını kabul etmedikleri gibi ısrarla hiç bir sorun yokmuş gibi demeçler veriyorlar. Sanırım taracftarı iyice aptal sanmaay başladı bunlar!
Yazar Güçlü Gönüleri

http://www.bindokuzyuzbes.com/content/view/655/27/

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar