PostHeaderIcon Ah birde Gol olsa …!!!

Krizde olduğumuz bu dönemde ve puan cetvelinde bulunduğumuz konum itibariyle Kayseri’de oynayacağımız maç her maç gibi çok önemliydi tabikide..

Kayseri’de kazanıp hem rakibimizi yenerek puansal olarak yaklaşmayı hedeflerken, hemde son haftalardaki bu kriz içerisindeki takımın azıcıkta olsa bir nefes alacağı bir karşılaşmaydı…

Maça beklentilerin aksine önde basarak ve rakibi çıkarmamaya çalışan bir oyun düzeniyle başladık.. İlk yarıda bu oyun düzenini başarıyla uyguladık.. Birkaç pozisyonda verdik ama yakaladığımız çok uygun pozisyonları gole çeviremedik ve ilk yarı başladığı gibi ama üstün olduğumuz bir şekilde bitti.. Özellikle Elano’nun bomboş kaleye yarım metreden topu yuvarlayamaması, Pino’nun bomboş pozisyonda topu ıskalaması, Elano’nun kornerden vuruşunun direkten dönmesi ve şansın yanımızda olmayışı ilk yarıyı böyle kapatmamıza neden oldu.. Tabi bide hakem faktörünü atlamamak gerek. İlk yarıda Elano’ya yapılan %1000000000′lik penaltıyı görmezden gelerek her zamanki gibi bu maçtada hakem kurbanı oluyorduk malesef…

2.yarıyada istediğimiz gibi baskılı ve önde basarak başladık.. İlk yarıdaki gibi olmasada girdiğimiz birkaç uygun pozisyonu gole çeviremedik.. Barış’ın direkten dönen topu çok şanssız olduğumuz dakikalardan biriydi.. Hagi’nin yaptığı oyuncu değişiklikleri hataları ile maçtaki üstünlüğümüzüde kaybederek Kayseri’nin oyuna dengeyi getirmesini sağladık..

Sabri ve Pino’nun oyundan çıkmaları son derece hatalı kararlardı.. Bu ikilinin yerlerine Kewell ve Elano’nun çıkması gerekebilirdi.. Maç başladığı gibi golsüz sona erince puan kayıplarına bir yenisini daha ekliyor ve puan cetvelindeki o utanç verici yerimizde saymaya devam ediyorduk..Aslında bu maçta ortaya koyduğumuz performans son haftaların en iyi performansıydı ama topu kaleye sokma sıkıntımız devam ediyordu.. Bu mücadele ve oyunun üzerine alınacak bir galibiyet bizi azda olsa nefeslendirecek ve üst sıralara tırmanma sürecine belkide gireceğimiz maç olacaktı.. Maçın ardından Hagi’ninde yapmış olduğu açıklamalardan yola çıkarak ” Oynanan oyun ve mücadeleden memnunduk ama alınan skor elbetteki yine hayal kırıklığıydı.”

Zaten elde olan bu oyuncuların kapasiteleri bundanda fazlasını oynayacak yetenek ve kalitede değiller.. Takımda ciddi bir operasyonun olması şartken, bazı oyuncuların iyi niyetleriyle terlerinin son damlasına kadar mücadele etmesi ve ellerinden geleni yapması elbetteki  bizleri memnun eden bir diğer unsurdu.. Mesela Ali Turan ve Barıs Özbek gibi oyuncuların bundan daha iyisini vermelerini bekleyemeyiz..Her ne kadar teknik kapasiteleri yeterli olmasada bu oyuncular ellerinden geldikleri kadar mücadele eden ve savaşan futbolcular.. Bu oyuncuların takımda kalmaları takıma zarar vermez ama takıma zarar veren oyuncularda var…Bu isimleri muhakkak hepimiz tahmin edebiliyoruz elbette…

Son olarakta ;

Hagi’nin bu yılı kurtarma hedefi yok zaten.. Çıkarabildiği en yüksek noktaya takımı çıkarıp gelecek yılın takımını oluşturma hedefi olduğunu biliyoruz.. En azından elde kalan tek umut olan Türkiye Kupasında şampiyonluğa ulaşıp hiç olmazsa yılın tek tesellisini alma düşünceside var hepimizde.. Takımda devre arasından itibaren başlayıp yaz transfer döneminde devam edilecek operasyonda en az 10 futbolcu ile yolları ayırmalı ve genç yetenekler ile takımı kurmalıyız..

Para için değilde forması için savaşan, Galatasaray formasına layık futbolcular ile takviye edecektir kadroyu Gheorghe Hagi ve Tugay Kerimoglu ikilisi..


Saygılarımla Faruk Tan

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar