PostHeaderIcon Acı Reçete Şart

Artık sözün bittiği yerdeyiz durup düşünmek yersiz kararlar alıp harekete geçmemiz lazım.
Servet,Hakan,Ayhan,Barış bu arkadaşlar ile 3 sezondur başarı gelmiyor hocalar ,yabancılar geldi gitti ama teşhis sürekli yanlış konuldu bu yara kangren olmuş kesip kurtulmadan çare bulamayacağız. Hagi bunlardan medet umuyorsa onuda göndermekte fayda var devre arası bu iş için bulunmaz bir fırsat operasyon yapılacaksa tam da zamanıdır.
Maliyet konuduna gelirsek zaten sene sonuna kadar bu oyunculara para vereceğiz üstelik sezon sonunda da bu arkadaşların talipleri kapımızda yatmayacağına göre Elano için uygulanan model bunlar içinde uygulanmalıdır .
Benzer strateji İnsua, Kewell ve Neill içinde uygulanmalı bunların zaten yarım sezonluk kontratı var devre arasında takımdan 10-15 oyuncu göndermediğimiz sürece bu iş çözülmez yeni sezonlarada umutla bakamayız.
Transfer içinde iç piyasadan uzak durmakta fayda var zira fiyatlar uçmuş drurumda benim düşüncem Antep takımından Murat Ceylan takımı ile sorunları varken alınabilir onun dışında Kasımpaşa takımından Şahin Aygüneş ile Belediye’den eski oyuncumuz Gökhan Süzen düşünülebilir.
Bunların dışında yurt dışında oynayan Oğuzhan Özyakup,Gökhan Töre,Tunay Torun,Burak Kaplan,Jem Poul Karacan,Taner Yalçın gibi gurbetçiler A2 takviyesi ve 3-5 genç çıkış arayan balkanlardan yabancılar alıp takımın birkaç sene bir arada oynayıp gelişmesini beklememiz lazım.
Burada asıl sorunlardan biri yönetimsel olarak gözüküyor zira başkan hala futbol şubesini yönettiğini sanıyor ciddi bir organizasyonsuzluk söz konusu kulüpte ceo,futbol direktörü,takım menajeri,sportif direktör birimleri birbirine karışmış durumda her şey Adnan Sezgin’e havale edilmiş , Bir yönetim şeması yok birimler arasında kopukluk var her 6 ayda bir yeni yapılanma yapılıp duruyor sürekli sakat temel üzerine bina yapmaya çalışıyoruz fakat ilk rüzgarda bina yıkılıyor maalesef bu durumu şansızlık olarak niteleyen basiretsiz bir yönetim hala görevde o açıdan yeni yapılanmadan ümitli olmak zor hemde çok zor.
Hoca ile alakalı olarak ciddi endişelerim olmakla beraber buradaki sorunumuz esasen hoca ile alakalı değil zira doğru yapı içinde hocalarında gelişip büyüyebileceğini çokça gördük o açıdan doğru yapı ile mevcut hoca kadromuzda gelişip büyüyebilir tıpkı Barcelona ile büyüyen Rijkaard,Guardiola , Real ile büyüyen Del Bosque örneklerinde olduğu gibi bazen sistemler ve organizasyonlar hocaları yüceltir. Yapılacak ilk iş yeni hoca getirmek olmamalı işe hocadan başlarsak gene yanılgıya düşeriz.

Muhsin MORDENİZ

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar