PostHeaderIcon EL PINO’dan Sevgilerle !!!


Öncelikle hafta sonu deplasmanda aldığımız Trabzonspor mağlubiyeti ve liderin 10 puan gerisine düşmemiz Denizlispor maçına daha farklı bakmamıza neden oldu..

Türkiye Kupası bu yıl bizim için büyük önem kazanmış durumda..Tabi her yıl önemli ama özellikle ligdeki gidişatın kötü olması nedeniyle bu yılın biraz daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.. Bu yüzden sahaya fazla rotasyon yapmadan çıktık.. Hedef mutak galibiyetten başka birşey değildi..

Maça kontrollü bir oyunla başladık.. Özellikle ilk yarıda çokta pozisyon vermedi Denizli takımı.. Golün dışında aklımızda kalan en önemli pozisyon Pino’nun müthiş hareketlerle getirdiği ve şutunun direkten döndüğü pozisyondu.. Elano’nun akıl ve zeka dolu golü bizi 1-0 öne geçirmişti.. Bunların dışında Insua’nın ortasında Kewell’ın kafa vuruşunun direğin dibinden dışarı gitmesi akıllarda kalan bir diğer pozisyondu.. İlk yarı böyle bitti..

2.yarıyada kontrollü bir oyunla başladık.. Dakikalar 66′yı gösterdiğinde Denizlispor’un köşe vuruşunda bulduğu gol skora dengeyi getirdi. 1-1.
Bu golün ardından toparlanan takımımız oyunu rakip alana yıktı.. Özellikle Emre Colak’ında oyuna girmesiyle dahada hareketlenen oyunda, Elano’nun şık pasını gole çeviren Pino’yla 2-1 öne geçtik.. Bu golden sonra direnci iyice kırılan Denizlispor’a karşı Emre Colak’ında iyi oyunuyla ve görerek açtığı ortayı Pino muazzam bir vuruşla gole çevirdi ve maçı 3-1 kazanarak Türkiye Kupası gruplarına iyi bir başlangıç yaptık…


YINE PINO… YINE PINO… YINE PINO…

Hagi’nin gelişiyle adeta kabuk değiştiren Pino son hafalardaki gibi dünde çok iyi bir performans ortaya koydu… 90 dakikada aldığı her topu olumlu kullanan, bencil bir görüntü sergilemeyen Pino 2 şık golle bu güzel oyununun meyvesinide almayı başardı..

Transferinin gerçekleştiği ilk günler yapılan yorumlar şöyleydi ;

” Müzmin sakat, disiplinsiz, devamlılığı olmayan ve çok bencil bir oyuncu…”

Gibi yorumlar yapılmıştı..

Ama şimdi görüyoruz ki, bu yorumları yapan herkesi utandırdı Pino..

Tebrikler Pino, Muhteşemsin..

Aynen Devam……


TAM BIR GÖREV ADAMI : LORIK CANA


Maç başlamadan önce Cana’yı stoperde gördüğümüzde hepimiz şaşırmıştık kuşkusuz.. Aslında daha önce oynadığı takımlarda ve Arnavutluk milli takımında birçok kez stoperde oynayan Cana bu mevkiiye yabancı değildi..

Hagi’nin bu konudaki düşüncesi, Neill’in olmadığı bir karşılaşmada stoper özellikleri olan, her topa ilk müdahaleyi yapan, rakibi döndürmeyen ve oyunu geriden kurma özelliği olan Cana’ya görev verdi stoperde..

Maç boyunca sıfır hata ile oynayan Cana, Hagi’nin bu güvenini de boşa çıkarmadı.. Geriden oyun kurdu, her topa ilk müdahaleyi kendisi yaptı, rakibe top bırakmadı..

Tabi rakibin Denizlispor olması nedeniyle Cana’nın çokta zorlanmadığı bir karşılaşma olduğu için çokta abartılacak birşeyin olmadığını söyleyenler olacaktır..

Devre arasında orta sahaya en az 2 tane kaliteli ve nokta transferin yapılması, Cana’nın stoperde daha fazla oynamasını sağlayabilir..

Benim bu konudaki düşüncem,

Rakibin her kim olursa olsun, Cana’nın toplara sürekli ilk hamleleri yapma düşüncesi, hava toplarında rakibe karşı büyük üstünlüğü, rakip forvetleri bıktıracak şekilde arkadan yapışması ve rakiplerin yüzünü kaleye döndürmemesi,  geriden oyun kurma becerisi ve fiziki durumdan daha iyi olacağını göz önüne alırsak, devre arasında orta sahaya yapılacak kaliteli takviyelerden sonra Cana’nın stoperde Neill ile birlikte oynaması daha iyi olacaktır..

Tebrikler Cana, bu performansını sürdürmen dileğiyle…

EMRE COLAK

Hagi’nin göreve gelmesiyle birlikte her karşılaşmada sonradan oyuna giren ve Hagi’nin büyük beklentisi olan, güvendiği bir isim Emre Colak…

Her maçta üstüne biraz daha koyarak giden bir performans gösteriyor Emre.. Dünkü oyunuylada sahada kaldığı kısa sürede neler yapacağını gösterdi yine..

Müthiş bir yeteneğinin olması ile birlikte fiziğinide geliştirmesi durumunda Türkiye’nin çok iyi bir futbolcuya daha kavuşacağını söyleyebiliriz..

Ama şımarmaması ve kendini bırakmaması gerekiyor kesinlikle..

Önümüzde bir Aydın Yılmaz örneği varken, Emre Colak’ı kaybedersek çok yazık eder kendine..

Hagi, Arda’yı parlattığı gibi Emre’yide parlatacağa benziyor.. Hem Hagi’ye, hemde Emre’ye bu konuda güvencim tam..

Saygılarımla Faruk Tan

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar