PostHeaderIcon Yeni Transferimiz Alperen

          Herkese merhaba. en son yazımı lig bitmeden önce yazmıştım. bu yüzden Bursaspor’un şampiyonluğunu kutlayarak başlamak istiyorum.gerçekten çok büyük bir iş başardılar. üç büyüklerin hediyesi olarak lanse edilebilir ama hakettiler bu şampiyonluğu.Ertuğrul Sağlam Kayserisporda iken UEFA tarafından avrupanın gelecek vaat eden 20 teknik direktörü arasında gösteriliyordu.artık bu şampiyonlukla UEFAnın bü düşüncesini doğrulamış ve kendini kanıtlamış oldu.şimdi bu ünvanlarını korumak çok daha zor.umarım buna izin vermeyen takım biz oluruz deyip transferlerimizi değerlendirmek istiyorum biraz.

          Ali Turan: tatlı sert futbolu seven kuvvetli bi savunma oyuncusu.Kayserispor, Ertuğrul Sağlam döneminden 2010 yılının başına kadar çok sağlam savunma yapan bir takım hüviyetindeydi. o dinamik takım savunmasının en temel taşlarından birisiydi Ali Turan.Servet ve Emre Güngör gidecek ve Neill’in yanına bir yabancı daha alınacak olursa Ali için önceki senelerde Emre Güngör’ün üstlendiği görevi üstlenecek diyebilirim.
          Musa Çağıran: Altayda başarılı bir sezon geçirdi. orta sahada oyunu yönlendiren kaliteli bir genç. yakın gelecekete yedek klübesine mahkum olabilir ama sabreder ve çalışmaya devam ederse ileride Galatasaray orta sahasında önemli bir rol üstlenebilir.bence sabredip çalışmanın gerçekten işe yaradığını bize en iyi şekilde gösteren son örnek Mehmet Topaldır.onun da Valenciada başarılı olmasını çok istiyorum ve olacaktır da.

          Mehmet Batdal: kendisi çok fazla samimiyetimiz olmasa da okuldan arkadaşım.Ege Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksek okulunda, futbol antrenörlüğü bölümünde öğrenimini sürdürüyor.oyun stili ve deyim yerindeyse sahadaki artist duruşu İbrahimovice benzetilsede ben sadece oyun stilini benzetiyorum. çünkü normalde beyefendi bi insan.ama söz konusu futboluna gelince gerçekten bir İbrahimovic havası var. onun sol ayak versiyonu. Bucaspor’un süper lige çıkmasında inanılmaz katkısı var.umarım aynı şekilde  bize de katkı sağlar.

          Serdar Özkan: hızlı ve teknik ama aklını oyuna katmasını bilmiyor. kendi başına pozisyon yaratabilen ama yarattığı o pozisyonları da cömertçe harcayabilen bir oyuncu.sürekli ilk 11′de yer alması çok zor ama dönem dönem fayda sağlayabiliriz gibi geliyor bana.yani  kişisel görüşüm Galatasaray günlerinin Beşiktaş günlerinden çok farklı olmayacağı yönünde.

          Çağlar Birinci: ligten düşen bir takımdan alınmasına rağmen aslında çağdaş futbol için tam bir büyük takım solbeki ama kendini biraz daha geliştirmesi şartıyla.hücuma katılmayı seviyor ve sert şutları var.milli takımın hazırlık kampındaki maçlarda sanki 40 yıldır milli takımda oynuyormuş gibi oynadı.eğer o şekilde devam edecekse ilk 11′in ideal solbeki olabilir ve hakan baltayı benimde istediğim gibi sürekli stoper olarak düşünmemiz gerekebilir.

          belki  birçoğunuzun haberi yok ama süper bir transferimiz daha var.İzmirde antrenör olarak görev yaptığım klüpten, benim hocalığını yaptığım 1998 doğumlu bir kardeşimiz için Galatasarayla anlaşmış bulunuyoruz. 12 yaşındaki bu çocuk gerçekten müthiş bir yetenek.fizik olarak biraz zayıf ama inanılmaz bir tekniğe ve oyun zekasına sahip.Messiyi tarif ettim zannetmeyin, onun adı Alperen .izmirdeki tüm profesyonel klüpler çocuğun peşinden koşturuyordu.biz de vermeyi düşünüyorduk ama 16-17 yaşlarına gelince vermeyi uygun buluyorduk.fakat işin içine Galatasaray girince durum değişti tabi ki.henüz resmi imzalar atılmadı ama orta okulların seviye belirleme sınavından sonra bu transfer gerçekleşecek.klüp olarak bizim isteğimiz önümüzdeki sezonu da bizim takımda geçirmesi ve bir sonraki sezon için sözleşme imzalanması. ama Galatasarayımızın altyapı antrenörleri “hayır,biz illa şimdi isteriz” derse tabi ki çocuğun önünü kapamayız.bu transferde uefa kupası madalyalı eski futbolcumuz Ahmet  Yıldırım’ın büyük payı var. ona da bir teşekkür borçluyuz. Alperen o muhteşem yeteneğinin yanında çokta düzgün bir karaktere sahip. hiç bir zaman terbiyesini bozmuyor. üstelik anne ve babası da çok bilinçli insanlar. tüm bunların birleşiminde Alperen’in Galatasarayımızda başarılı olacağına inanıyorum.

          tekrar görüşmek üzere

Yorum yazın

Ara
Yazarlar

AHMET KILIÇ
FIRAT DURMAZ
BARIŞ CENK AKKAYA
İLHAN İLMENÖZ
SÜHAN CEM UCSOY
İSMAİL ŞEN
MUHSİN MORDENİZ
HASAN YILDIRIM
BAHADIR OĞUZ
NİHAT ONUR
ALİ CAN KUTLU
DOĞUKAN YILDIZ
CAN TÜYSÜZ
SÜLEYMAN ÖKDEM
GÜÇLÜ GÖNÜLERİ

Sosyal Medya
Anket
Dursun Özbek görevine devam etmelimi?
View Results
Bağlantılar